• "Każdy z Was nam przyzna rację, że najlepsze są wakacje, można jechać na Mazurylub nad morze albo w góry.

Można też całymi dniami kopać piłkę z kolegami, można z tatą łowić ryby albo w lesie zbierać grzyby.
      • Nasz pierwszy spływ kajakowy w ramach lekcji wodnej z Grupa Wodna. Dziękujemy za naszą pierwszą, pełną wrażeń przygodę. Było cudownie, zresztą sami zobaczcie.......
      • Działamy już po raz trzeci rowerowo na rzecz naszego miasta i naszej szkoły. Rywalizujemy z miastami z całej Polski oraz szkołami podstawowymi w Elblągu. Od 1 czerwca do końca miesiąca zbieramy przejechane kilometry na rowerze lub hulajnodze na konto SP6 i Elbląga. Kilometry zamieniane są na bieżąco na punkty.Zgraj aplikację Aktywne Miasta, zarejestruj się ( imię i klasa), wybierz Elbląg, szkoły podstawowe, SP6. Każdy kilometr jest potrzebny i ka
      • Uczniowie klasy 2B w tym roku szkolnym brali udział udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Zabawa sztuką". Na zakończenie projektu otrzymali certyfikaty. #zabawasztuka
      • Uczniowie klasy 7B i 7C oraz zaprzyjaźnieni siódmoklasiści z SP 3 w Malborku pozdrawiają z EnergyLandii!
      • Nieststy odbyły się ostatnie zajęcia popołudniowej Akademii Przyszłego Pierwszaka!

Dziękujemy za obecność podczas tych ośmiu spotkań:) Nagrody i certyfikaty rozdane!
          • Igrce- Memoriał Marianny Biskup

Reprezentacja klas 3 i 4 wzięła udział w IGRCACH MEMORIALE MARIANNY BISKUP, ZAWODACH NA LODZIE klas I - IV (rocznika 2016 - 2013). Uczniowie klas 4 już drugi rok kontynuują naukę jazdy na rolkach i łyżwach. Klasy 3 dopiero w tym roku rozpoczęły tę przygodę. Zawody dały nam wiele radości, choć były wielkim wyzwaniem - rywalizowały dzieci, które od 5 miesięcy mają zajęcia 1 raz w tygodniu z zawodnikami, którzy od kilku już trenują hokej, czy inne dyscypliny łyżwiarskie. Nasz los był z góry przesądzony, ale nie o to chodziło. Jeszcze 5 miesięcy temu założyliśmy łyżwy po raz pierwszy, a dziś nie tylko jechaliśmy, ale ścigaliśmy się. Klasy 3 i 4 miały indywidualnie do przejechania 222 metry, czyli 2 pełne okrążenia. W 3 - osobowej sztafecie chłopcy i dziewczynki mieli do pokonania w sumie 333 m, czyli każdy zawodnik po 1 okrążeniu. Wróciliśmy szczęśliwi i radośni, daliśmy z siebie 100%, kibic

• Serce z sukulentem

„Serce z sukulentem” czyli kolejne warsztaty florystyczne za nami Jak zawsze było twórczo, smacznie ale tym razem również trudno weszliśmy już chyba na poziom „mistrz” Dziękujemy wspaniałej i niezastąpionej Pani Ani Stoltmann-Stefaniak z Elbląskiego Centrum Edukacji Zawodowej w Elblągu.

• Halowa Lekkoatletyka

Mistrzostwa Elbląga w Halowej Lekkoatletyce kl. VIII i mł. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy z klas VII. Wszyscy zasłużyli na duże brawa, ale ogromną niespodziankę sprawił nam Dmytro Korostelov z klasy 7a zdobywając złoty medal w pchnięciu kulą. Gratulujemy!!!

• 1 marca

1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pomnik Polskiego Państwa Podziemnego (ul. gen. Stefana Grota-Roweckiego / Skwer Rotmistrza Pileckiego).

Podczas uroczystości naszą szkołę reprezentuje Poczet sztandarowy SP6.

• Dni Otwarte w SP6

Szalenie miło było nam dziś gościć w progach naszej Akademii tak wielu znamienitych gości - przyszłych pierwszaczków z rodzinami. Zebranych powitał sam Ambroży Kleks wraz ze swoimi uczniami - były występy taneczne klas 1 i 5, inscenizacja wiersza pt.:"Kaczka Dziwaczka". Głos zabrała Królowa Naszej Bajki - pani dyrektor. Po części artystycznej dzieci, wraz z profesorem i starszymi uczniami udały się na zwiedzanie każdego zakamarka "Szóstki", a w podróż za nimi wybrali się rodzice z nauczycielkami klas 3. Było gwarno, radośnie, ekscytująco i wiemy, że wielu z Was nie może się już doczekać września. Dobra wróżka z zaprzyjaźnionej bajki zrobi wszystko, by ten entuzjazm i wiara, że wszystko jest możliwe, pozostały w Was już na zawsze Kochane Dzieciaki!

• Świetliczaki w Bibliotece

Świetliczaki odwiedziły zaprzyjaźnioną Bibliotekę Elbląską Filia nr 3. Tematem spotkania było przedwiośnie i jego symptomy. Uczniowie wykonali prace plastyczne i dzielili się wrażeniami dotyczącymi zaobserwowanych zmian w przyrodzie. Spotkanie zakończone było grą konukrencyjną Bingo - Lotto i rozdaniem nagród dla zwycięzców.

• Dzień Języka Ojczystego

Dnia 21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W bibliotece odbył się Turniej Międzyklasowy dla klas 4-8. Siedem drużyn rywalizowało w kategoriach: ortograficznej, językowej , literackiej. Mistrzami języka polskiego okazali się uczniowie z klasy 6A, 8A i 5B. Poza tym uczniowie przygotowali piękne plakaty. Najciekawsze należą do osób z klas 5A, 8A, 7A i 7B. Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie.

• Dzień Mokradeł

Uczennice klasy 7b z rąk Pani Dyrektor odebrały nagrody za udział w konkursie z okazji Dnia Mokradeł, zorganizowanym przez RZGW w Gdańsku w ramach programu Aktywni Błękitni - szkoła przyjazna wodzie. Serdecznie gratulujemy dziewczyny!

• Safer Internet

Klasa 6a, 6b i 7a biorą udział w cyklu lekcji online na żywo z programu Safer Internet zaproponowanego przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę i Naukową Akademicką Sieć Komputerową. Lekcje podnoszą bardzo ważne zagadnienia: Prywatność w sieci- czemu jest ważna i jak ją chronić?, Jak odróżnić fake od newsa?, Ciało nie określa, Jak znaleźć równowagę między online a offline?

• Gala Prymusa

W naszej szkole co roku odbywa się wielka uroczystość- Gala Prymusa. Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym uczniom. Włożyliście dużo pracy w osiągnięcie sukcesu!

• Nasza współpraca

Niedziela 08.09.2024