• Zakończenie Roku Szkolnego!

   Kochani minął kolejny rok szkolny!
   Zapraszamy do obejrzenia glerii zdjęć z Uroczystego Zakończenia Roku Szkolnego na naszej stronie facebookowej.

   Odwiedziny misjonarza

   Naszą szkołę odwiedził oczekiwany misjonarz - o. Adam Brodzik. Ojciec Adam opowiedział nam o swojej pracy na Madagaskarze. Dowiedzieliśmy się mnóstwo ciekawych informacji! A do tego wiemy, że za kwotę zebraną na kiermaszu pomogliśmy wyposażyć jedną całą klasę w ławki!

   Aktywni Błękitni

   Nasza szkoła już po raz drugi przyłączyła się do realizacji zadań rocznego programu Aktywni Błękitni szkoła przyjazna wodzie. Podejmowane przez nas działania spotkały się z uznaniem komisji konkursowej i otrzymaliśmy Certyfikat oraz nagrody w postaci planszy edukacyjnej obiegu wody w przyrodzie i modelu studni artezyjskiej. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w działania!

   Piosenka z humorem

   Uczniowie z naszego szkolnego chóru, w dniu 13 czerwca, wzięli udział w konkursie ,, Piosenka z humorem", organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu. To były pierwsze występy naszych młodych artystów! Zaprezentowali się perfekcyjnie! Zabawa była znakomita, a emocje sięgały zenitu🤗 Gratulujemy naszym chórzystom wspaniałego występu!

   The Big Challenge

   20.06.23r. rozdane zostały nagrody dla osób, które brały udział w olimpiadzie  z języka angielskiego The Big Challenge. Jeszcze raz gratuluję wszystkim uczestnikom wysokich osiągnięć!

   Elbląski Turniej Szachowy

   Uczniowie naszej szkoły z klasy IIa i IIIa brali udział w Elbląskim Turnieju Szachowym dla klas I-III z ogólnopolskiego projektu "Edukacja przez Szachy w Szkole". Wielkie brawa dla Oskara, Leny, Adama, Oskara i Alana za wytrwałość w rywalizacji i indywidualne sukcesy w kolejnych rundach rozgrywek szachowych.

   Kiermasz!

   Drodzy Uczniowie, Drodzy Rodzice, chcielibyśmy zachęcić Was do włączenia się do bardzo szlachetnej akcji. W czwartek odbędzie się kiermasz gofrów, galaretek i lemoniady. Cały dochód zostanie przeznaczony na rzecz zakupu ławek do szkoły w jednej z prowincji na Madagaskarze. Już w poniedziałek przyjedzie do nas misjonarz - Adam Brodzik, który opowie nam dużo o swojej pracy właśnie na Madagaskarze. W tym momencie bardzo potrzebuje wsparcia na zakup ławek dla dzieci, aby mogły choć w najprostszych warunkach uczestniczyć w lekcjach. Liczymy na Wasze wsparcie - ważna jest każda złotówka! Kiermasz będzie odbywał się na długich przerwach. (na zdjęciach właśnie budynek szkoły, którą chcemy wesprzeć - zupełnie inna od naszej, prawda?)

   Podsumowanie konkursów o patronie szkoły Marii Skłodowskiej - Curie

   Podsumowanie konkursów o patronie szkoły Marii Skłodowskiej - Curie. Wielkie gratulacje🥳
   KONKURS „Wielka Polka Maria Skłodowska – Curie”

   KATEGORIA kl. I_III
   I miejsce Łukasz Tomaszewski kl. 1b
   II miejsce Lena Stefańska kl. 2a
   III miejsce Czesław Ptaszek kl.1b
   wyróżnienie Laura Nowakowska kl. 1b
   wyróżnienie Amelia Makowska kl. 2a
   KATEGORIA kl. IV - VI
   I miejsce Olaf Thoms kl. 4b
   II miejsce Kamil Grochowski kl. 5a
   III miejsce Kacper Steczkowski kl. 5a
   KATEGORIA kl. VII - VIII
   I miejsce Lena Burak kl. 8b
   II miejsce Anna Spaińska kl. 7a

   KONKURS wiedzy o Marii Skłodowskiej - Curie

   KATEGORIA kl. I-VIII
   I miejsce Adam Jakubczyk kl. 2a
   II miejsce Lena Burak kl. 8b
   III miejsce Oliwier Czech kl.8b
   Antonii Wróbel kl. 8b

   ZAWODY WROTKARSKIE

   6 czerwca na torze wrotkarskim „Kalbar” odbyły się międzyszkolne zawody wrotkarskie w ramach MIMS. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy III i IV : Dominika M., Lena S., Sophie D. i Antek S. Wielkie brawa dla naszych zawodników !!!

   Nic nad zdrowie

   Rozstrzygnięto międzyszkolny konkurs literacki pod nazwą "Nic nad zdrowie", którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 12 w Elblągu pod honorowym patronatem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Elblągu. Naszą szkołę reprezentowali i zostali nagrodzeni:
   Joanna Szopka z klasy 4a - III miejsce;
   Michał Werkowski i Wiktoria Wyżlic z klasy 6c - wyróżnienia.
   Gratulujemy młodym twórcom!

   I Sejmik Przyrodniczy

   W naszej szkole odbył się I Sejmik Przyrodniczy - Zapylacze ratują świat. Rozpoczął go występ chóru szkolnego prowadzonego przez panią Klaudię Makowską. Udział w nim wzięło 10 elbląskich szkół podstawowych i Ośrodki Szkolno- Wychowawcze nr 1 i nr 2. Celem spotkania było uświadomienie uczestnikom bezcennej roli dziko żyjących owadów zapylających, o czym prelekcję wygłosiła pani Hanna Kruk pracownik PKWE. Dzieciom uświadomiono, jak wiele zawdzięczamy tym maleńkim istotom. Dopełnieniem prezentacji był wykład pana Czesława Niewczas przedstawiciela Terenowego Koła Pszczelarzy i pana Krzysztofa Żukowskiego sekretarza Regionalnego Związku Pszczelarzy w Starym Polu, połączonego z wykorzystaniem ula edukacyjnego oraz akcesoriów pszczelarskich, udostępnionych dzięki uprzejmości państwa Badeńskich z Karczowisk Górnych. W ramach warsztatów prowadzonych przez panią Annę Wojtczak, uczestnicy wykonywali domki dla zapylaczy oraz świece z węzy pszczelarskiej. Sejmik odbył się dzięki współpracy z naszymi partnerami i jednocześnie sponsorami nagród, które otrzymali uczestnicy. Dziękujemy Departamentowi Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Elblągu, Parkowi Krajobrazowemu Wysoczyzny Elbląskiej, Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu nr 1 w Elblągu, Zakładowi Utylizacji Odpadów w Elblągu oraz panom pszczelarzom, którzy z własnej inicjatywy ufundowali i wręczyli medale Szkoła Przyjazna Środowisku, a pani dyrektor naszej szkoły puchar. Sejmik obfitował w ogrom życzliwości dzięki uczestnikom, ogrom smakowitości dzięki paniom Ninie i Małgosi oraz ogrom kwiecistości dzięki darczyńcom pani Dorocie Lipińskiej z kwiaciarni Dolores i panu Piotrowi Zimińskiemu z Gospodarstwa Ogrodniczego.
   Pamiętajmy! "Gdy zginie ostatnia pszczoła, ludzkości pozostaną tylko 4 lata życia" Albert Einstein

   Dzień Rodziny

   Dzień Rodziny - piknik z nieprzebraną ilością atrakcji - kawiarenką, grillem, popcornem, watą cukrową, wielkim dmuchańcem, stanowiskiem do produkcji mebli ogrodowych z palet, warkoczykami, malowaniem twarzy, loteryjką i wystawami zwierząt żywych - członków naszych rodzin, galerii zdjęć z domowym pupilem, wystawą pokonkursową karykatur, potyczkami sportowymi, pokazem motocykli, fotobudką, loteryjką na kociaki w potrzebie. Wszystko to okraszone było występami naszych dzieciaczków, które wzruszały i radowały serca przybyłych mam, tatusiów, babć, dziadków i rodzeństwa. Było gwarno, kolorowo, radośnie! Było wspanialee!
   Zapraszamy do galerii zdjęć na facebooku:)

   Szkolna Wycieczka do Berlina

   26 maja grupa naszych uczniów wzięła udział w szkolnej wycieczce do Berlina. Odwiedziliśmy Muzuem Natury oraz Muzeum Techniki. Nie zabrakło również przystanków w najbardziej znanych miejscach stolicy Niemiec. I tak zobaczyliśmy Bramę Brandenburską, pomnik Ofiar Holokaustu, przespacerowaliśmy się pod kopułą Reichtagu oraz zatrzynaliśmy się przy Charlie Checkpoint oraz fragmencie Muru Berlińskiego.

   Pracowici jak pszczółki! 

   Zasialiśmy naszą łąkę kwietną. Będzie to miejsce ekologiczne i przyjazne małym organizmom. Na jej terenie zamieszkają owady zapylające w specjalnie przygotowanych domkach przez naszych uczniów.  

   Festyn GOZ nie marnuj, napraw, wymień

   Dumni jestesmy z naszych wspaniałych wokalistów Emilki, Kasi, Laury, Nikoli, Oliwii i Łukasza z klasy 1b oraz Janka z klasy 5a, którzy w dniu dzisiejszym w ramach Festynu GOZ nie marnuj, napraw, wymień organizowanym już po raz 14 przez ZUO w Elblągu pod honorowym patronatem Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego, wystąpili na scenie reprezentując naszą szkołę. Brawo!

   XVI REGIONALNY MITYNG W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH OLIMPIAD SPECJALNYCH

   Uczniowie naszej szkoły brali dzisiaj udział w XVI REGIONALNYM MITYNGU W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH OLIMPIAD SPECJALNYCH w Bażantarni.
   Startowali na dystansie 200m: Hania K. 7a, Krzysztof Sz. 4a i Dominik Ł. 5a oraz 400m: Aurelia S. 4a, Joanna Sz. 4a Irena I. 7a, Kacper S. 5a, Paweł Sz. 7a i Kacper W. 7a.
   Wszystkim medalistom serdecznie gratulujemy!!! 👏👏👏Jesteśmy z Was bardzo dumne - Ewa Gołębiecka i Jolanta Gadomska🙂
   Dziękujemy organizatorom - SOSW nr 1 w Elblągu za zaproszenie i miłą atmosferę zawodów🙂

   Finał Wojewódzki Turnieju Bezpieczeństwa w

   Ruchu Drogowym 2023 zakończony!

   Naszym uczniom: Amelii Ginter, Kacprowi Gozdek, Marysi Kijowskiej i Antkowi Kijowskiemu udało się dostać do Finału Wojewódzkiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2023.Nasza ekipa brała udział w części teoretycznej i praktycznej. Udało jej się zdobyć trzecie miejsce drużynowo w udzielaniu pierwszej pomocy. Oprócz tego sprawdzili swoje umiejętności jazdy na rowerze w realnych warunkach pod okiem policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Gospodarze SP1 w Barczewie bardzo gościnnie nasz przyjęli i wręczyli na koniec pamiątki. Gratulujemy i zachęcamy innych uczniów naszej szkoły.

   Międzyszkolne zawody pływackie
   10 maja na basenie przy ul. Robotniczej odbyły się zawody pływackie dla klas VIII i mł. Naszą szkołę
   reprezentowało trzech uczniów z klasy Vb – Mikołaj Jureko, Maksymilian Jabłoński i Maksymilian
   Skorupa. Chłopcy spisali się znakomicie rywalizując z starszymi od siebie zawodnikami!!!
   Maksymilian Jabłoński - 2 miejsce (50 metrów- styl grzbietowy)
   Mikołaj Jureko - 4 miejsce ( 50 metrów – styl dowolny)
   Gratulujemy!!!

   Nasi Mistrzowie

   Serdecznie gratulujemy uczniom klasy 6c w składzie Wiktoria, Julia, Jeremi i Stanisław zwycięstwa w Międzyszkolnym Turnieju Dendrologicznym, który odbył się w dniu dzisiejszym w Bażantarni. Dziękujemy Organizatorom za nietuzinkowe konkurencje, którym towarzyszyła ogromna życzliwość i przyjazna atmosfera

   Domki dla zapylaczy

   W dniu dzisiejszym uczniów klasy 5b odwiedziła Pani Hanna Kruk Pracownik PKWE i nauczyła uczniów robić domki dla zapylaczy. Warsztaty poprzedziła niezwykle ciekawą prezentacją o owadach i celowości wykonywania dla nich domków. Efekty pracy młodych i zdolnych pojawią się wokół szkoły, głównie na naszej łące kwietnej, którą niebawem powiększymy🙂
   Dziękuję Rodzicom za dostarczone materiały, z których mogliśmy stworzyć te cudeńka!

   Warmińsko -Mazurski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

   25.05.2023r. nasi uczniowie reprezentowali naszą szkołę SP6, w Warmińsko -Mazurskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym . Dwie drużyny wzięły udział w trzech konkurencjach: test wiedzy z zakresu ruchu drogowego, pierwsza pomoc przedmedyczna oraz jazda na rowerze po torze przeszkód. Z przyjemnością ogłaszamy, że drużyna młodsza w składzie: Amelia, Marysia, Antoni, Kacper oraz drużyna starsza w składzie: Marian, Wojtek oraz Oskar zajęli I MIEJSCA. SERDECZNIE WAM GRATULUJEMY!!! JESTEŚMY Z WAS BARDZO DUMNI

   Turniej Ekologiczny

   Gratulujemy uczniom Idze Sosińskiej, Wiktorii Kozoń i Tymoteuszowi Gniado zajęcia II miejsca w Turnieju Ekologicznym podczas obchodów Dnia Ziemi pod hasłem"Zainwestuj w naszą planetę" Gratulujemy Tymoteuszowi ekologicznego wyróżnienia wręczonego przez Pana Prezydenta Witolda Wróblewskiego w dniu dzisiejszym podczas turnieju.

   Brawo Amelka!

   Jest nam miło poinformować, że uczennica klasy 2a - Amelia Makowska, została Siegerin - zwyciężczynią, w międzynarodowym konkursie "Begegnung mit Osteuropa".
   Amelia wybrała projekt „1.1 Bojnice - Ein Märchenschloss erwacht zum Leben " i wykonała pracę plastyczną, przedstawiającą zamek w Bojnicach, którą wysłaliśmy do Muenster do Niemiec.
   Czekamy na dyplomy od Ministra Edukacji Narodowej Landu Nordrhein- Westfalen oraz nagrodę pieniężną w wysokości 100 Euro.
   Zachęcamy uczniów w przyszłym roku do udziału w konkursie:)

   Stypendium Prezydenta Miasta

   W dniu dzisiejszym Prezydent Miasta Witold Wróblewski wręczył stypendia najlepszym uczniom z klas 7-8, za pierwszy semestr roku szkolnego 2022/23. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Maria Kaczmarek, Patrycja Wiklińska, Hanna Zygmunt, Franciszek Kiejdo oraz Wojciech Kulesza. GRATULUJEMY!

   Aktywni Błękitni

   Uczniowie klasy 5b przyłączyli się do realizacji zadań w ramach programy Aktywni Błekitni - szkoła przyjazna wodzie i wzięli udział w konkursie organizowanym przez RZGW w Gdańsku. Wykonali przepiękne plakaty w ramach obchodów Światowego Dnia Wody, otrzymując dyplomy i drobne upominki za udział w konkursie. 
   Gratulujemy! 

   Brawo Oliwia!

   Zespół Oliwii z klasy 5b- Blefik Kids z Centrum Tańca Promyk- zajął II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Tańca w Morągu.  

   SZKOLNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ
   4 kwietnia w naszej szkole odbył się Turniej Piłki Siatkowej „czwórek” dla klas VII i
   VIII. W zawodach wystartowały cztery zespoły, które walczyły o jak najlepsze
   miejsca systemem „każdy z każdym”. Mecze były zacięte i dostarczyły zawodnikom
   wielu wrażeń i emocji.
   Oto końcowa klasyfikacja:
   I miejsce – zespół „Poduszki” (skład : Oliwier Czech, Karol Żurawski, Adrian
   Wasiluk, Łukasz Piekarczyk).
   II miejsce – zespół „Karasuno” (skład: Amelia Boniecka, Julia Braczkowska, Oliwia
   Kasieczka, Iga Sosińska).
   III miejsce – zespół „Stefan Prometeusz Team” (skład: Hanna Jakubczyk,
   Franciszek Kiejdo, Gabriel Żukowski, Marian Rynkowski).
   IV miejsce – zespół „Afrykanie” (skład: Weronika Łakomy, Robert Patra, Wojtek Hyz,
   Tymon Wajnert).
   Gratulujemy!!!

   Konkurs na palmę wielkanocną

   Konkurs na palmę wielkanocną rozstrzygnięty
   Dzisiaj wręczono dyplomy i nagrody.
   I miejsce –Wojciech Kulesza, kl. 7a
   II miejsce-Amelia Makowska, kl. 2a
   -Oskar Chruszczyk, kl. 7a
   III miejsce-Michał, kl. 3a i Krzysztof, kl.6c Werkowscy
   -Oskar Thoms, kl. 4b
   Przyznano również cztery wyróżnienia. Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

   Brawo Ala!

   Alicja Gołąb - uczennica klasy 5A z pasją trenuje karate. W wiosennym
   turnieju zajęła I miejsce. Koleżanki, koledzy i wychowawczyni są dumni z
   Ali i życzą jej dalszych sportowych sukcesów.

   Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

   Drugiego kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który inauguruje miesiąc wiedzy na ten temat. Tego dnia organizowana jest międzynarodowa akcja "Zaświeć się na niebiesko"
   Nasza szkoła co roku bierze czynny udział w tej akcji. Uczniowie zdobywają wiedzę na temat autyzmu oraz rozpowszechniają ją wśród elbląskiej społeczności.
   Nie bądź zielony w temacie autyzmu, w kwietniu bądź niebieski! 💙💙💙💙

   Miłość niejedno ma imię

   24 marca odbył się w SP nr 8 konkurs recytatorsko - wokalny pt. "Miłość niejedno ma imię". Pierwsze miejsce zajęła Hania Bartosik. Jesteśmy z niej bardzo dumni. Brawo!

   Zagadki czytelnicze  - Czy znasz tę książkę?

   W piątek 24 marca na długiej przerwie odbyło się losowanie nagrody głównej w szkolnym konkursie czytelniczym "Zagadki czytelnicze  - Czy znasz tę książkę?". Losowanie było publiczne, nagrodę główną i tytuł Czytelniczego Super Detektywa otrzymał Kacper Pawłoski z kl. 8c. :)
   Tytuły Czytelniczych Detektywów otrzymały Pani Marta Zubacz z kl. 4a ;) i Hania Bartosik z kl. 8c. :)
   Serdeczne gratulacje! :)

   ROWEROWE WAGARY​​​​​​​

   26 marca odbyły się ROWEROWE WAGARY organizowane przed Mosir w Elblągu.
   Pomimo deszczu na starcie i mecie pojawiło się trzech dzielnych rowerzystów z naszej szkoły.
   Gratulacje: 
   Wojtek z 7 a, Olga i Stefania z 6 c ❤️❤️

   Światowy Dzień Zespołu Downa.

   21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa.
   Na znak solidarności i wsparcia dla osób z zespołem Downa w tym dniu zakładamy dwie różne, kolorowe skarpetki. Możemy również narysować na dłoni prostą kreskę, tak jak mają osoby dotknięte tą chorobą. Nasza szkoła, jak co roku włącza się w akcje społeczne pokazujące akceptację i zrozumienie.

   Wycieczka Rowerowa

   W poszukiwaniu  wiosny ....................
   20 marca 2023 roku grupa uczniów wybrała się na szkolną pieszą wycieczkę.  Pokonaliśmy prawie 12 kilometrów . Pogoda nam dopisała, momentami było lato :)  
   Widzieliśmy żaby, sarenkę, słuchaliśmy wspaniałego śpiewu ptaków w lesie oraz przelatujących nad nami żurawi. W lesie jest pełno bazi oraz przebiśniegów i robi się pomału zielono.   
    Tak wiosnę już  mamy :)

   Przygodę zaczęliśmy w tzw. Szwajcarii Próchnickiej, gdzie zwiedziliśmy zabytkowy gotycki kościół  z XIV w., znaleźliśmy domy podcieniowe i ruszyliśmy ulicą Strumykową w poszukiwaniu Dębu Hoggo.
   W trakcie naszej wędrówki przez las, okazało się, że oprócz Dębu Hoggo - drugiego najstarszego dębu po Bażyńskim w Kadynach na naszych terenach, znajduje się tu bardzo dużo innych dębów szypułkowych, które są także pomnikami przyrody. Dęby te można zauważyć gołym okiem w lesie. W porównaniu z innymi drzewami są ogromne.
   Las skrywa jednak także inne tajemnice......trafiliśmy przypadkiem na pozostałości zabudowań.
   W Rubnie też napotkaliśmy na pomniki przyrody oraz udało się nam odnaleźć dwie budowle hydrotechniczne.
   Wróciliśmy zmęczeni ale zadowoleni do Elbląga.

   Uczniowie czekają już na kolejną wycieczkę:)
   Zapraszamy w kwietniu, ale na wycieczkę rowerową:)

   Wyniki Konkursów Kuratoryjnych!

   Z radością informujemy o sukcesach naszych uczniów w Konkursach Kuratoryjnych!!!
   Mateusz Ziobro - tytuł laureata (chemia)
   Julia Zygarłowska - tytuł laureata (j. angielski)
   Iga Sosińska - tytuł laureata (geografia)
   Tymoteusz Gniado - tytuł finalisty (biologia)
   Franciszek Kiejdo - tytuł finalisty (matematyka)
   GRATULUJEMY!!!

   DZIEŃ ŚW. PATRYKA
   ☘️☘️☘️W piątek 17 marca jak co roku bawiliśmy się z okazji Dnia Św. Patryka - patrona Irlandii. Na korytarzach dominował kolor zielony. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat Irlandii i św. Patryka w szkolnym quizie.☘️☘️☘️

   Międzyszkolne zawody lekkoatletyczne klas 5 i 6

   W piątek 17.03.2023 odbyły się międzyszkolne zawody lekkoatletyczne klas 5 i 6, naszą szkołę reprezentowało 8 uczniów w 4 dyscyplinach - bieg 2x30m, skok wzwyż, skok w dal, pchnięcie kulą.
   Nasza szkoła zdobyła dwa medale:
   Złoto - w pchnięciu kulą z wynikiem 9,9m za sprawą Korostelov Dmytra
   Srebro - w skoku wzwyż z wynikiem 135cm za sprawą Durszewicza Stanisława
   Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

   Gala Prymusa 2023!

   9 marca odbyła się uroczysta Gala Prymusa - cała społeczność szkolna mogła poznać najlepszych z najlepszych! Wszystkim serdecznie gratulujemy sukcesu! Najlepszą klasą po I semestrze została klasa VB.
   Zapraszamy do Galerii zdjęć.

   Zawody lekkoatletyczne klas 8

   9 marca w Szkole Podstawowej nr 3 odbyły się halowe zawody lekkoatletyczne klas 8 i młodszych chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: Wasiluk Adrian, Czech Oliwier, Żurawski Marek, Piekarczyk Łukasz, Stasiułowicz Rafał, Krakowiak Michał, Kiedrowski Mateusz.
   Chłopcy brali udział w następujących konkurencjach skok wzwyż, skok w dal, sprint 2x 30 m, pchnięcie kulą.
   Podczas zawodów najlepiej wypadł Adrian Wasiluk zajmując trzecie miejsce w skoku z wzwyż. Gratulujemy.

   Dzień Kobiet

   W Dniu Kobiet wszystkie klasy w naszej szkole świętoway w swoich małych społecznościach. Zapraszamy na nasz fecebookowy profil do galerii zdjęć różnych klas.

   Hejt- mowa nienawiści

   Hejt- mowa nienawiści. Nie ignoruj - reaguj.
   Dzisiaj odbył się finał VII edycji Programu Edukacyjno - Profilaktycznego "Cyberprzemoc - jak się jej przeciwstawić?". Uczniowie z koła teatralnego "Zakręceni" wzięli udział w konkursie, którego tematem przewodnim była cyberprzemoc. Scenariusz przedstawienia pod tytułem "Kujonka" napisały uczennice: Maria Kaczmarek z klasy 8d , Wiktoria Kozoń i Alicja Roszak z klasy 6c. Gratulujemy:)

   Wiosno przybywaj!

   We wtorek, 7 marca,  klasa 1B została zaproszona do biblioteki szkolnej na wiosenne warsztaty czytelniczo - plastyczne pod hasłem "Szacunek i szacuneczek, czyli o wartościach". Najpierw uczniowie w skupieniu  wysłuchali fragmentu książki G. Kasdepke "Drużyna pani Miłki, czyli o szacunku, odwadze i innych wartościach", dyskutowali o tym, czym jest szacunek i w jaki sposób można go okazać innym. No a potem, w nagrodę, zabawa! Pierwszoklasiści  nauczyli się wykonywania hiacyntów z papieru, które można podziwiać na zdjęciach:)

   Mobilne planetarium

   Uczniowie naszej szkoły  przenieśli się dziś w niesamowity świat nauki - uczestniczyli w pokazie na temat odkryć Keplera w mobilnym planetarium.

   Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

   1 marca 2023 r. o godz. 12.00 pod Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego przy ul. gen. Stefana Grota-Roweckiego (Skwer Rotmistrza Pileckiego) odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
   Naszą szkołę reprezentował Poczet Sztandarowy Szkoły w składzie: Julia Braczkowska, Martyna Kamińska i Adrian Orłowski.
   Uroczystość zapoczątkowana została odegraniem hymnu państwowego Rzeczpospolitej Polskiej, następnie przemówienia okolicznościowe wygłosili zaproszeni goście. Pamięć o poległych uczczono specjalnym Apelem pamięci i salwą honorową oraz złożeniem kwiatów pod pomnikiem.
   Cześć ich pamięci!

   Drzwi Otwarte za nami!

   🐞🐝🐸🐜🪲🦗🐛🌷🥀🌺🌸🌼🌞
   Drzwi Otwarte już za nami. Nie udało Ci się na nie dotrzeć, nie przejmuj się, możesz się jeszcze umówić telefonicznie, w sekretariacie na indywidualne oprowadzanie po szkole. A jeśli jesteś zainteresowany zapisaniem swojego DZIECKA do nas, to możesz to zrobić już od jutra.
   Zapraszamy do galerii zdjęć na profilu facebookowym szkoły.
   zdjęcia

   Wojewódzka Gala Plebiscytu Edukacyjnego 2022

   Wojewódzka Gala Plebiscytu Edukacyjnego 2022 - NASZA DYREKTOR ZWYCIĘŻCZYNIĄ!
   GRATULUJEMY

   Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

   Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego -jak co roku 21 lutego w naszej szkole obchodzimy to święto w szczególny sposób. Zespoły klasowe przygotowały tematyczne plakaty. Komisja spośród nich wyłoniła zwycięzców:
   I miejsce - plakat klasy VIc
   II miejsce - praca klasy IVa
   III miejsce - plakat klasy VII a
   Indywidualne zadania wykonali:
   Wiktoria Wyżlic kl. VIc - praca literacka;
   Marian Rynkowski kl. VIIId - projekt graficzny "Język ojczysty nie taki oczywisty".
   Gratulujemy serdecznie

   Drzwi Otwarte!

   Mistrz dobrych manier

   16 lutego klasa 3 A została zaproszona do biblioteki szkolnej na warsztaty pod hasłem "Mistrz dobrych manier". Nie tylko się na nich bawiliśmy, robiąc zakładkę origami Pożeracza Książek, ale także przypomnieliśmy sobie o tym, co czasem nam umyka: jak należy się zachowywać, by być Mistrzem dobrych manier;)
   Pani bibliotekarka przeczytała nam kilka opowiastek z książki G. Kasdepke pt. "Bon czy ton. Savoir-vivre dla dzieci", przy czym okazało się, że te zasady już kiedyś poznaliśmy, tylko często zapominamy je stosować;) Obiecaliśmy poprawę! Potem nauczyliśmy się, jak samodzielnie zrobić super zakładkę do książki techniką origami, a wyniki widać na zdjęciach:)"

   Mity greckie

   "Tuż przed feriami zimowymi odbył się szkolny konkurs historyczny dla klas 5-6 "Mity greckie". Wyniki konkursu zostały już wcześniej ogłoszone, ale dzisiaj nastąpił  wyczekiwany moment wręczenia dyplomów i nagrody Mistrza!

   Dla przypomnienia: Mistrzem Mitów Greckich została Olga Świętoń. z klasy 6c, wyróżnienie w konkursie zdobył Adam Wolniak z klasy 5a, a dyplomy za udział otrzymali: Wiktoria Wyżlic z klasy 6c oraz Janek Polakowski i Dominik Łazarewicz z klasy 5a.

   Jeszcze raz serdeczne gratulacje! :)"

   𝟮 𝗹𝘂𝘁𝗲𝗴𝗼 - Ś𝘄𝗶𝗮𝘁𝗼𝘄𝘆 𝗗𝘇𝗶𝗲ń 𝗠𝗼𝗸𝗿𝗮𝗱𝗲ł

   Co roku 2 lutego obchodzony jest na całym świecie Światowy Dzień Mokradeł. Jest to kampania, której celem jest podniesienie wiedzy społeczeństwa na temat roli terenów podmokłych w przyrodzie i działalności człowieka. Tegoroczne hasło Światowego Dnia Mokradeł brzmi: „Już czas na przywrócenie mokradeł”.
   Klasa 7a postanowiła przyłączyć się do obchodów tego święta, zapoznając się z rolą oraz sposobami ochrony mokradeł. W celu zweryfikowania swojej wiedzy o mokradłach uczniowie zmierzyli się z prezentacją przygotowaną przez zaprzyjaźnioną placówkę Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej, wykonali prace plastyczne przedstawiające mokradła, a na zajęciach dodatkowych z biologii oglądali kroplę wody przy pomocy mikroskopu.

   Koncert Walentynkowy

   Te wzruszające spektakle przygotowywane przez Samorząd Uczniowski oraz uczniów i absolwentów ZPSM od prawie dziesięciu lat wypełniają salę koncertową ludźmi, którzy chcą wysłuchać pięknych utworów w ciekawych aranżacjach, wykonywanych z pasją przez młodych artystów naszego miasta.

   Szkolny 31. Finał WOŚP

   Szkolny 31. Finał WOŚP - aktualnie się u nas dzieje! Jest moc!
   🐠🐙🐳🦈🐍🐢🐅🦜🦩
   Kiermasze - słodkości i różności🍍🍇🥨🍪🍩🍿🍫🍬🍭🍰🧁🍧🧃, pokazy talentów naszej zdolnej młodzieży💃🕺🎤🎸, bal karnawałowy klas 1- 3, a na deser - licytacje gadżetów WOŚP! To były emocje - magnes za 55 zł, smycz za 50, a koszulka za 120 zł!!! WOW!!!
   👏👏👏ZEBRALIŚMY dziś 2501zł 80gr!!!!!!!👏👏👏
   Gramy, bo lubimy!
   Do końca Świata i jeden dzień dłużej!🌎

   Bal Karnawałowy

   Zapraszamy do galerii zdjęć z karnawałowego balu klas I-III.
   zdjęcia z balu

   Bieg po zdrowie

   W naszej szkole realizowany jest program antytytoniowej edukacji zdrowotnej „Bieg po zdrowie" opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym. Skierowany jest do uczniów klas IV szkoły podstawowej (grupa wiekowa 9-10 lat). Uczniowie z IV a podczas cyklu zajęć poznali skład dymu papierosowego. Policzyli koszt palenia papierosów w skali tygodnia, miesiąca i roku, przy średnim spalaniu paczki dziennie. Poznali różnice między papierosem, a e-papierosem. Zobaczyli co dzieje się z płucami podczas wdychania dymu papierosowego. Ćwiczyli umiejętność asertywnego zachowania w obronie swoich praw. Wkrótce kolejne lekcje🙂

   Brawo Jula!!!

   Uczennica naszej szkoły otrzymała jedno z dwóch wyróżnień w Wojewódzkim Konkursie fotograficznym pn. Kolorami zaskakuje i do tego pysznie smakuje - „Smaki Warmii i Mazur w obiektywie"organizowanym
   przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Olsztynie. Dziękujemy Organizatorom za zaproszenie do udziału w konkursie i za tę ogromną niespodziankę i zaszczyt przyjazdu do naszej szkoły, by nagrodzić Julę osobiście.

   STOP zwolnieniom z WF-U

   W hali widowiskowo- sportowej przy ul. Grunwaldzkiej, odbyła się lekcja judo w ramach akcji ” Stop zwolnieniom z wf-u”, którą poprowadził Waldemar Legień - dwukrotny zdobywca złotego medalu na igrzyskach olimpijskich. W zajęciach wzięli udział uczniowie z klas starszych, którzy pod okiem mistrza doskonali swoje umiejętności w tej dyscyplinie. Brawo dla Was!!!

   Cztery Wielkie Wynalazki - druk, kompas, papier, proch

   Klasa VIII a z SP6 w Elblągu realizowała temat "Cztery Wielkie Wynalazki - druk, kompas, papier, proch" z modułu IV. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną. Następnie - na jej podstawie i z wykorzystaniem Internetu - wykonywali mapę myśli pracując w grupach. Zdobyta wiedza została utrwalona. 

   Trzy minuty z deszczem

   Pani Dyrektor wręczyła Oliwii, Julii i Bartoszowi nagrody za zajęcie 1 miejsca w regionalnym konkursie pt." Trzy minuty z deszczem" zorganizowanym przez RZGW Gdańsk w ramach programu Aktywni Błękitni Szkoła Przyjazna Wodzie. Organizatorzy konkursu ufundowali dla szkoły tablicę magnetyczną Obiegu wody w przyrodzie.
   Jesteśmy ogromnie dumni i szczęśliwi! Jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

   Wigilie klasowe- czas spędzony razem​​​​​​​

   Zapraszamy do naszej galerii TUTAJ

   Radosnych Świąt!!!

   Koncert bożonarodzeniowy

   Wczoraj wieczorem w naszej szkole odbył się długo oczekiwany koncert bożonarodzeniowy. Atmosfera była bardzo świąteczna! Na gości czekały występy naszych nauczycieli oraz kawiarenka, stoisko z ozdobami, a także różne stoiska tematyczne. Było pięknie! Dziękujemy za tak liczne przybycie - mamy nadzieję, że wszystkich wprowadziliśmy w magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia...
   Zapraszamy do galerii zdjęć oraz filmów z koncertu na nasz profil facebookowy.zdjęcia

    

   Generalnie książka- escape room

   Dobra zabawa, duża wiedza i jest dyplom!
   Kolejne potyczki naszych uczniów w grze escape room "Generalnie książka" w CSE Światowid

   Czeka nas suuuuper granie!

   Już jakiś czas temu troje kreatywnych uczniów naszej szkoły - Melania, Mateusz i Antek z klasy 8 b, zorganizowało kiermasz, z którego dochód postanowili przeznaczyć na zakup gier planszowych. Dziś dotarły wszystkie niesamowite tytuły - uwielbiane we wszystkich wariantach Uno Extreme! i Uno Flip, Sen, Sequence, Wsiąść do pociągu, Splendor, 5 sekund. Czeka nas suuuuper granie!
   P.S. Mikołaj może się zainspirować, tak na wypadek, gdyby skończyły mu się pomysły

   "Nie ma słów uznania żeby wyrazić wdzięczność... Kiedy spotykamy takie Anioły, to świat jest piękniejszy"
   Takimi słowami Pani Katarzyna Przybyłowska Rzecznik Prasowy Nu-Med w Elblągu podsumowała dzisiejszy Koncert Świąteczny w wykonaniu naszej uczennicy Olivki Majewskiej, który dedykowany był pacjentom i pracownikom Centrum Radioterapii i Usprawniania oraz Oddziału Onkologicznego WSZ.
   Koncert odbył się we współpracy z Panią Anną Wojtczak ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 oraz Panią Elżbietą Wichrowską i Alicją Białczyk nauczycielkami ze Szkoły Podstawowej nr 23 w Elblągu, które wspólnie ze swoimi uczniami wykonały świąteczne upominki.
   Gorące podziękowania należą się Rodzicom Olivki, dzięki którym w "Świetliku" zagościła magiczna atmosfera Świąt Bożego Narodzenia, a całości dopełniła wspólnie zaśpiewana kolęda Cicha Noc.
   Dziękujemy Pani Katarzynie i Dyrektor Pani Annie Tybińkowskiej za życzliwość i ciepło jakim nas obdarowały podczas tego wyjątkowego koncertu!

   Ruszają świąteczne zbiórki! Włączamy się!

   Idą święta, a to znak dla całej społeczności naszej Szóstki, że ruszają akcje pomocowe dla osób najbardziej potrzebujących - samotnych starszych i schorowanych oraz dzieci z niepełnosprawnością.
   Do kosza przed pokojem nauczycielskim na I piętrze zbieramy kosmetyki i słodycze, dla dzieci - podopiecznych Domu Pomocy Społecznej z ul. Kasprzaka - ta akcja trwa do piątku 16. grudnia!
   Bierzemy również udział w przedsięwzięciu Grupy Oddam Obiad i ich Anielskim Geście - dla wybranych rodzin zbieramy artykuły spożywcze, kosmetyki i chemię🧻, do poniedziałku19. grudnia! Dla obu tych akcji można również wrzucić datek pieniężny💸do puszki w sekretariacie szkoły. Czy mogą na nas liczyć? Pokażmy, że TAK!
   Pomagajmy!

   BOŻONARODZENIOWA OZDOBA Z ŻYCZENIAMI
   Świąteczna atmosfera wśród uczniów naszej szkoły. Już 6 grudnia na szkolnym parapecie pojawiły się ozdoby z życzeniami. Komisja wyłoniła prace uczniów, którzy wykazali się oryginalnymi pomysłami, samodzielnością.
   Dzisiaj zwycięscy zostali nagrodzeni.
   Wśród uczniów klas I-III:
   1 miejsce Gabriela Smolarek klasa 2a
   II miejsce Antoni Szeluga klasa 1b
   III miejsce Amelia Makowska klasa 2a
   Wśród uczniów klas IV-VIII:
   I miejsce Kacper Steczkowski klasa 5a
   II miejsce Amelia Ginter klasa 5b
   III miejsce Wiktoria Wyżlic klasa 6c
   Gratulujemy

   MIĘDZYKLASOWY FESTIWAL KOLĘD i PASTORAŁEK KOLĘDNICY 2022

   13 grudnia odbył się międzyklasowy festiwal kolęd i pastorałek. W przeglądzie wzięły udział wszystkie zespoły klasowe. Zaprezentowane utwory wprawiły słuchających w świąteczny nastrój.
   Komisja przyznała nagrody i wyróżnienia.
   Wśród klas I-III:
   I miejsce klasa 1b
   II miejsce klasa 2a
   III miejsce klasa 3a
   wyróżnienie klasa 1a
   Wśród klas IV-VIII:
   I miejsce klasa 5b
   II miejsce klasa 8c
   III miejsce klasa 8c
   wyróżnienie klasa 4b
   Gratulujemy nagrodzonym.
   Dziękujemy za udział i zaangażowanie pozostałym zespołom, wychowawcom.
   Wesołych świąt :):)

   zobacz zdjęcia

   Mamy to!

   Mamy to🔊Brawo Elbląg❤️brawo Szkoła Podstawowa nr 6 w Elblągu❤️brawo Pani dyrektor Małgorzata Ptasznik❤️przed nami etap ogólnopolski

   Stroik na Boże Narodzenie- warsztaty florystyczne

   „Stroik bożonarodzeniowy” pod takim tytułem odbyły się ostatnie w tym roku warsztaty florystyczne. Dziękujemy niezastąpionej Pani Ani Stoltmann-Stefaniak z Elbląskiego Centrum Edukacji Zawodowej za wspólny czas, kolejną dawkę wiedzy i inspiracji.

   "Choinkowy zawrót głowy 2"

   Od połowy listopada uczniowie klasy VIII a z zapałem przygotowywali choinki dla seniorów (moduł II, pkt 20 - "Razem możemy wiele"). Włączyli się do akcji "Choinkowy zawrót głowy 2" organizowanej przez Elbląskie Centrum Usług Społecznych. Przygotowane upominki trafią do osób samotnych i niesamodzielnych.

   Żywa lekcja historii

   Uczniowie naszej szkoły brali udział w pokazie grupy "Rekonstrukto" z Lublina. Mieliśmy okazję przenieść się w czasie i poznać tajniki życia rycerskiego w Średniowieczu....

   "Talenciaki"

   Kochani! Akcja "Talenciaki" zakończyła się miesiąc temu. Na naszym koncie zostało zeskanowanych 4686 kodów. BRAWO! Jesteście WIELCY! Oto nagrody, które otrzymaliśmy:
   - 10 piłek do nogi,
   - głośnik multimedialny,
   - hałasomierz,
   - zestaw bloków,
   - znaczniki podłogowe do gry,
   - zestaw kreatywnych patyczków (2 zestawy).
   Współpraca daje efekty!

   "Podróże w naturze - wodny świat"

   W dniu dzisiejszym Pani Dyrektor z ogromną radością i dumą wręczyła nagrody niezwykle utalentowanym młodym fotografom z naszej szkoły, którzy wzięli udział w wojewódzkim konkursie fotograficznym " Podróże w naturze - wodny świat", zorganizowanym przez Panią Janinę Meller, konsultanta ds. biologii w W-MODN ECEE w Elblągu. Dziękujemy i bardzo gratulujemy!

   VIII Mikołajkowy Turniej Szachowy

   2.12.2022r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VIII Mikołajkowym Turnieju Szachowym organizowanym przez SP1. Dzielnie reprezentowali nasza szkołę. Wielkie brawa dla Oskara Krajewskiego, Leny Stefańskiej, Maksymiliana Skorupy, Gabriela Wachniewskiego i Olafa Thoms. 

   "Mój pupil"- gratulacje dla świetliczaków!

   Oto nasi laureaci w konkursie ,,Mój pupil" organizowanym przez wychowawców świetlicy z SP16. :
   Leonard T. z kl.2a - III miejsce
   Laura N. z kl.1b i Ksawery Ł. z kl.1a - wyróżnienia
   Serdecznie gratulujemy naszym Świetliczakom!

   Zbliża się kiermasz!

   Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

   Brawa dla Hani Bartosik za zdobycie I miejsca w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim zorganizowanym przez SP 16 w Elblągu. Hania pięknie wyrecytowała ,,Testament mój'' Juliusza Słowackiego.

   Spotkanie z policją w 2a

   W ubiegłym tygodniu klasę 2a odwiedziła pani policjantka. Opowiadała dzieciom o poprawnym zachowaniu w szkole i w miejscach publicznych. Mówiła o konsekwencjach niepoprawnych działań. Zachęcała uczniów do bycia wzorowym uczniem i dobrym patriotą.

   Euro Pop Contest 2022 w Berlinie

   W miniony weekend elbląski zespół Szalone Małolaty wziął udział w międzynarodowym festiwalu wokalnym Euro Pop Contest 2022 w Berlinie. Jako jedyna reprezentacja z Polski zaprezentował się wśród najlepszych wokalistów z całego świata🌍W swojej kategorii wiekowej 14-17 lat Szalone Małolaty zajęły 1 miejsce🥇🏆
   Rozpiera nas duma tym bardziej, że jedną z Szalonych Małolat jest NASZA Olivka Majewska🤩❤️ Wielkie GRATULACJE!!!

   IV Międzyszkolny Konkurs pierwszej pomocy "Maluchy ratują życie"

   Dwie drużyny uczniów z klasy 2 a i 3a wzięły udział w IV Międzyszkolnym Konkursie🚑🩺🩹I pomocy "Maluchy ratują życie"❤️zorganizowanym przez SP nr 14.
   Z wielką radością i ogromną satysfakcją, śpieszymy obwieścić, że klasa 2a zajęła zaszczytne III🥉, a klasa 3a - II🥈miejsce.
   Do udziału stanęło 6 zespołów z 5 szkół. Najpierw, po uroczystym powitaniu, wszyscy zawodnicy samodzielnie odpowiadali pisemnie na pytania do testu wiedzy o I pomocy. Następnie przedstawiciel każdej drużyny prowadził RKO, czyli resuscytację krążeniowo - oddechową na fantomie. Na koniec każda z drużyn wylosowała scenkę, która miała pokazać jej wiedzę i umiejętności w udzielaniu I pomocy przedmedycznej. Znakomicie zaprezentowaliśmy jak pomóc ofierze zadławienia - nie baliśmy się wykonać manewru heimlicha oraz co zrobić w wypadku krwotoku z nosa - wiadomo - schłodzić kark i skronie i pochylić głowę na klatkę piersiową. Za swój wysiłek otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy i wspaniałe nagrody!
   Brawo Bianka, Wika i Adaś z 2a, brawo Martynka, Emilka i Krzyś z 3a! Jesteśmy z Was bardzo dumni!🏆

   Zobacz zdjęcia

   „Skrzydlaci mieszkańcy Krainy Buka”

    Konkurs plastyczny pt. „Skrzydlaci mieszkańcy Krainy Buka” został rozstrzygnięty! Spośród 333 prac nadesłanych na konkurs, wyróżnienie otrzymały aż 4 prace uczennic z naszej szkoły. Otrzymały je Julia Stankiewicz, Aleksandra Holeniewska, Stefania Sobolewska i Emna Dandani. Gratulujemy!!! Prace naszych zdolnych dziewczyn będzie można podziwiać w Bibliotece Młodego Czytelnika Bulaj. Zapraszamy i bardzo dziękujemy organizatorom konkursu Parkowi Krajobrazowemu Wysoczyzny Elbląskiej.

   "Sztuka czytania i recytacji"

   17 listopada w naszej szkole odbył się konkurs ,,Sztuka czytania i recytacji”. Uczniowie klas 4-8 brali
   udział w dwóch konkurencjach: czytania z podziałem na role fragmentów lektur szkolnych oraz
   recytacji utworów romantycznych. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Ci, którzy poradzili
   sobie najlepiej, zostali nagrodzeni. Wszyscy otrzymali słodkie nagrody pocieszenia.
   I miejsce w kategorii czytanie zajęła drużyna z klasy 5a,
   Wyróżnienie w kategorii czytanie zdobyła drużyna z klasy 4a,
   I miejsce w kategorii recytacja zajął Marian Rynkowski z klasy 8d,
   Wyróżnienie w kategorii recytacja zdobyła Nikola Brągiel z klasy 8a.
   Wszystkim serdecznie gratulujemy.

   IV miejsce w Mini Piłce Siatkowej

   22 listopada odbyły się finały Mistrzostw Elbląga w Mini Piłce Siatkowej Chłopców kl.6 i mł. Do rozgrywek zakwalifikowało się 6 zespołów z elbląskich szkół podstawowych. Reprezentacja naszej szkoły w półfinale przegrała mecz z SP15 i tym samym nie weszła do walki o medale, ale stanęła do gry o 4-6 miejsce, w której zwyciężając z SP16 i SP9, wywalczyła 4 miejsce w Elblągu. Wszyscy chłopcy zasługują na duże brawa za zaangażowanie i wolę walki!

   Otrzymaliśmy prezent!

   Bardzo dziękujemy Sieć Lombardów DPK - Pierwsza partia sprzętu DPK, który wylicytował i przekazał na cele charytatywne Igor Łukasik właśnie trafiła do naszej szkoły🥰Otrzymaliśmy urządzenia, które ułatwią naukę dzieciaczkom.🥰
   To już kolejny raz kiedy Igor IŁ Capital pokazał swoje ogromne serducho

   Ogólnopolski Turniej mini hokeja

   Uczennica klasy 3a od niedawna rozwija swoją pasję, a już udało się jej wziąć udział, ze swoją drużyną w OGÓLNOPOLSKIM turnieju mini HOKEJA na lodzie - Czerkawski Cup.
   Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

   Księga Dżungli

   Dzisiaj uczniowie naszej szkoły udali się na wspaniały spektakl "Księga Dżungli" do Teatru Muzycznego w Gdyni.

   SIATKÓWKA CHŁOPCÓW – AWANS DO PÓŁFINAŁÓW
   Świetnie spisali się chłopcy, którzy 18 listopada reprezentowali naszą szkołę na turnieju
   eliminacyjnym Mistrzostw Elbląga w Mini Piłce Siatkowej „4” klas VI i mł. Nasi młodzi siatkarze w
   fazie grupowej zmierzyli się z SP3, SP1, SP11 po dwóch zwycięskich meczach z SP1 i SP11
   awansowali z 2 miejsca do półfinałów, w których zagrają z SP15. Mecz ten zadecyduje o tym, czy
   trafimy do strefy medalowej. Nikt jedna nie zamierza podawać się bez walki.
   Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach!!!

   Dzień Praw Dziecka

   20 listopada obchodzony jest Dzień Praw Dziecka. Klasa VIII a przypomniała społeczności szkolnej o tym wydarzeniu. Na holu zamieścili gazetkę . W dwuosobowych zespołach ósmoklasiści odwiedzali dzieci z klas I-III, aby przybliżyć im znaczenie tego dnia. Ponadto przekazali młodszym kolegom materiały do utworzenia "harmonijkowej" książeczki zawierającej ilustrowany wykaz ich praw. Kolorowe balony były dodatkową atrakcją.

   Koncert Bożonarodzeniowy

   Od poniedziałku 21.11 rusza sprzedaż biletów dla uczniów i ich rodzin na
   Koncert Bożonarodzeniowy. Kasa biletowa znajduje się w gabinecie 37.
   Bilety będą sprzedawane przez wychowawców podczas najbliższych zebrań z
   rodzicami. Zapraszamy na koncert. Dostępna w dalszym ciągu rezerwacja
   biletów poprzez wiadomości w librusie kierowane do E. Domskiej.

   Warsztaty florystyczne

   Za nami 6 warsztaty florystyczne w ramach doradztwa zawodowego w „szóstce” wypadły celująco czyli na 6🥳Wspaniała twórcza atmosfera, piękne lampiony i pyszna, domowa drożdżówka🤩dziękujemy Pani Ani Stoltman-Stefaniak z Elbląskiego Centrum Edukacji Zawodowej💝

   Zobacz zdjęcia

   Tydzień ze św. Marcinem

   W środę w świetlicy szkolnej roznosił się cudowny zapach.....
   Uczniowie z klas młodszych piekli Weckammy i nie tylko.
   Najprzyjemniejszą częścią naszego wspólnego spotkania była konsumpcja własnoręcznie przygotowanych wypieków.

   Dziękuję Paniom ze świetlicy za współpracę, Paniom z kuchni oraz Weronice, Amelce, Patrycji, Gabrysiowi, Hani, Ali, Adrianowi i Jakubowi.

   Do zobaczenia w piątek na kiermaszu Weckmannów :)

   Spotkanie z wojskiem

   Klasa VIII a gościła Pana Porucznika Jacka Iwaniszyna z WCR w Elblągu. Dowiedzieliśmy się, jakie wymogi trzeba spełnić, aby pracować w wojsku, obejrzeliśmy film "Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej", a także otrzymaliśmy wiele prezentów.

   "Poznaj się z piłką ręczną"

   W tym tygodniu klasa VA wzięła udział w akcji "Poznaj się z piłką ręczną" organizowanym przez zespół dziewcząt piłki ręcznej -> Start Elbląg.
   Uczniowie wzięli udział w szeregu ćwiczeń zapoznających ich z piłką ręczną. Na koniec każdy z uczestników otrzymał słodki poczęstunek i dyplom za udział w zajęciach.

   Ośrodek Okresowej Rehabilitacji Zwierząt Jelonki- podziękowanie dla Społeczności Szkolnej za pomoc zwierzętom z Ośrodek Okresowej Rehabilitacji Zwierząt Jelonki

   "A to Polska właśnie"

   Klasa 6b włączyła się do Ogólnopolskiej Akcji "A to Polska właśnie", polegającej na wysyłaniu kartek z różnych stron Polski.

   ​​​​​Dziś zaczęliśmy w naszej szkole tzw. Tydzień ze św. Marcinem.
   Celem tego tygodnia jest pokazanie uczniom jednej z  tradycji naszych zachodnich sąsiadów.
   Wiadomo, że  11 listopada w Niemczech, wygląda inaczej niż w Polsce.
   W tym dniu odbywają się Laternenumzüge czyli parady z lampionami, opowiada się historię o św. Marcinie, piecze się ciastka w kształcie Weckmanna ora Gans a na obiad je się pieczoną gęś.
   Dzisiaj na świetlicy szkolnej uczniowie klas pierwszych dowiedzieli się, kim był Marcin, jak obchodzi się to święto według niemieckiej tradycji oraz wykonali cudowne lampiony.
   Dziękuję uczniom za ich kreatywność i zaangażowanie oraz Paniom ze świetlicy.​​​​​​​​​​​​​​

   11 listopada wspólne świętowanie rozpoczęła Msza święta w intencji Ojczyzny, która odprawiona została w katedrze pw. Św. Mikołaja o godz. 11. Po Mszy, przy Pomniku Twórców Niepodległości, przy ul. Rycerskiej odbyła się dalsza część uroczystości. W programie: odegranie hymnu państwowego Rzeczpospolitej Polskiej i wciągnięcie flagi państwowej na maszt, przemówienia okolicznościowe, Apel pamięci i salwa honorowa oraz składanie kwiatów.

   Narodowe Święto Niepodległości

   Dziś uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystym apelu z okazji jutrzejszego Święta Odzyskania Niepodległości. Atmosfera była bardzo podniosła - po wspólnym odśpiewaniu hymnu, wsłuchaliśmy się w piękne pieśni patriotyczne oraz wiersze, których treść opowiadała o naszej ojczyźnie.

    

   Dzień jeża

   Dzień jeża uczniowie naszej szkoły uczcili wykonując jeżowe podstawki pod kubki, które sprezentowali pracownikom szkoły oraz rozwiązując jeżykowe łamigłówki:)

   Elbląski Festiwal Pieśni Patriotycznej

   Alicja i Marysia pięknie reprezentowały Naszą Szkołę SP6 w V Elbląskim Festiwalu Pieśń Patriotycznych w MDK w Elblągu. Serdecznie gratulujemy! 

   Święto Odzyskania Niepodległości

   Uczniowie w ramach przygotowania do obchodów Święta Odzyskania Niepodległości przygotowywali kotyliony.

   Z okazji Dnia Jeża, uczniowie klasy czwartej Patryk K. oraz Lena W. reprezentowali naszą szkołę w I Sejmiku przyrodniczym "Ratujemy Życie" zorganizowanym w Szkole Podstawowej nr 23 w Elblągu. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą na temat sposobów ochrony jeży. 

   III MIEJSCE W SIATKÓWCE DZIEWCZĄT


   4 listopada w hali MOS odbyły się Mistrzostwa Elbląga Szkół Podstawowych w Piłce
   Siatkowej Dziewcząt kl.8 i mł. Reprezentantki naszej szkoły w finałach walcząc o 3
   miejsce w Elblągu pokonały SP12 zdobywając brązowy medal. WIELKIE BRAWA DLA
   MŁODYCH SIATKAREK!!!
   Skład zespołu: Amelia Boniecka, Weronika Łakomy, Oliwia Kasieczka, Iga
   Sosińska, Julia Braczkowska, Patrycja Wiklińska.

   Głosujemy!

    Bardzo prosimy o głosy na pracę naszych uczniów:
   głosowanie

   "Moc jest w nas! Uwierz w siebie i zadbaj o siebie!"

   Relacja z wręczenia dyplomów i nagród podsumowujących  konkurs szkolny za plakat w ramach Warmińsko-Mazurskiego Tygodnia Kariery 2022 pod hasłem:
   "Moc jest w nas! Uwierz w siebie i zadbaj o siebie!".
   I miejsce zajęła klasa 5a wraz z wychowawczynią.
   Wyróżnienie dla klasy 7a wraz z wychowawczynią.

   SERDECZNIE GRATULUJEMY :):):)

   #SzkołaPamięta

   Zgodnie z tradycją uczniowie naszej szkoły poszli dziś na cmentarz Agrykola porządkować opuszczone i często bezimienne już groby i zapalili na nich światełko pamięci. Szkolne Koło Caritas i Szkolne Koło Wolontariatu zachęca Was do podjęcia naszego wyzwania i zadbania o jeden opuszczony nagrobek, przy okazji porządkowania grobów najbliższych. 1 listopada - dzień Wszystkich Świętych, 2 listopada - Dzień Zaduszny, to okazja by wspomnieć naszych najbliższych, krewnych, przyjaciół i znajomych, którzy już od nas odeszli. Zadbajmy też o tych, o których nikt już nie może pamiętać...
   " Na cmentarzu płomyki złote
   i groby w chryzantemach.
   Ludzie przyszli tu z myślą o tych,
   których już nie ma [...]
   H. Bechler "Święto Zmarłych"

   Poznajemy budowę komórki

   Dla uczniów z 5a budowa komórki i to nie w rozumieniu składu opału czy rupieci, a także telefonu komórkowego, tylko podstawowej jednostki budowy organizmów żywych to "bułka z masłem". Na lekcjach biologii tak się uczyli, tak powtarzali części składowe komórek zwierzęcych, roślinnych, bakteryjnych i grzybowych, że nie tylko recytowali je "jak z płatka" , ale także w domu wykonali ich modele. I to jakie i to z czego: z masy solnej, plasteliny, galaretki spożywczej, kartonu, styropianu, a także owoców i warzyw. Pomysłowość w 5a nie miała granic.

   zobacz zdjęcia

   Halloween- straaaszna sesja zdjęciowa
   W piątek w naszej szkole pojawili się Halloween'owi przebierańcy.  Nasze korytarze przemierzały duchy, potwory, czarownice i inne stwory.

   Zobacz zdjęcia

   W piątek 28 października odbył się turniej piłki siatkowej dziewcząt klas VII –VIII w ramach Miejskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W fazie grupowejreprezentacja dziewcząt naszej szkoły pokonała SP 4 i SP16 dzięki czemu
   awansowała do półfinałów. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach !!!

   Jesteśmy w finale!

   Kochani! Praca uczniów naszej szkoły zakwalifikowała się do finału konkursu! Teraz potrzebujemy Waszych głosów. Do oddania głosu nie potrzeba logowania - wystarczy wejść na stronę: https://www.frutus.com.pl/1912,zdrowofrutusiowo i zagłosować na pracę nr 1 (należy kliknąć w kółeczko pod pracą oraz w ikonę głosuj na dole strony). Wystarczy tak niewiele do wspólnego sukcesu! Liczymy na Wasze głosy.

   Szkolna dyskoteka- Oj działo się działo... Zapraszamy do galerii zdjęć z wczorajszej imprezy - szkołę opanowały strzygi, wampiry i zombie...   zobacz zdjęcia

   Młodzieżowa Rada Miasta zaprasza na konkurs literacki. Tym razem o tematyce patriotycznej. Każdego kto lubi sobie coś tam wieczorkiem napisać, zapraszamy!!
   Musicie koniecznie wziąć udział😜
   Wystarczy a właściwie jedna strona A4 to maks i wysłać tą prace do nas na maila do 20 listopada....
   także no, czekamy na Wasze utwory literackie♥️​​​​​​​

   Tydzień Kariery 2022

   Równowaga psychiczna we współczesnym świecie. Zespoły klasowe wykonały plakaty dotyczące wyboru ścieżki kariery zawodowej. Zwyciężyła klasa 5a, wyróżnienie otrzymała klasa 7a - grupa I i II 

   Gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie.

   Tydzień Świadomości Dysleksji-wyniki konkursów:

   Nagrodzeni:
   konkurs pięknego czytania:
   Hanna Bartosik- I miejsce
   Julia Braczkowska- II miejsce
   Gabriel Żukowski-III miejsce
   Maria Kaczmarek- wyróżnienie
   Filip Maj -wyróżnienie
   Konkurs ortograficzny:
   Hanna Bartosik- I miejsce
   Jakub Necel- II miejsce
   Olga Świętoń- III miejsce
   Dyktando z luką:
   Tymoteusz Gniado- I miejsce
   Kewin Ceglerski- II miejsce
   Patrycja Wiklińska- III miejsce
   Wszystkim serdecznie gratulujemy. Dziękuję również Dziewczynkom z kl. 8c i 8 d za pomoc w organizacji.

   Kocham Cię życie!

   Marsz Zdrowia wyruszył w sobotę (22.10) o godzinie 12:00 spod Urzędu Miejskiego przy ul. Łączności. Barwny korowód z transparentami, balonami i kwiatami przeszedł ulicami Elbląga, by zatrzymać się pod Ratuszem Staromiejskim. To właśnie tam odbył się punkt kulminacyjny akcji. Amazonki w towarzystwie wielu elblążan wypuściły do nieba różowe balony, by symbolicznie uczcić te z nich, które walkę z rakiem piersi przegrały. 

   Tydzień Świadomości Dysleksji
   Od środy do piątku uczniowie klas IV-VIII pisali dyktanda ortograficzne ze słuchu oraz dyktanda z luką.
   Najmłodsi mogli posłuchać fragmentów książek, które pięknie czytali im starsi koledzy. Organizatorzy
   dziękują wszystkim za udział w konkursach i zabawach. Już jutro ogłoszenie wyników i wręczenie
   dyplomów oraz nagród.

   Jesienny Festyn Rodzinny

   W piątek odbył się oczekiwany przez wszytskich Jesienny Festyn Rodzinny. Było naprawdę zdrowo i kolorowo: świeże soki owocowe, słodka kawiarenka, malowanie twarzy, zakręcone warkoczyki, doświadczenia, wspólne wykonywanie pieczątek i lampionów, fotobudka... To tylko niektóre z atrakcji, które czekały dziś na naszych gości! Dziękujemy za tak liczne przybycie!

   Zapraszamy do galerii zdjęć na nasz profil na facebooku

   "Z kulturą mi do twarzy"

   Klasa 8a bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Z kulturą mi do twarzy".

   Targi Szkół

   Klasy VIII  uczestniczyły dziś w Targach Pracy i Nauki. Każdy miał okazję porozmawiać z uczniami elbląskich szkół średnich, do których planują się wybrać po zakończeniu edukacji w SP 6. Było bardzo ciekawie.

   Tydzień Świadomości Dysleksji

   W dniach 17-21 października obchodzimy w naszej szkole Tydzień Świadomości Dysleksji. Uczniowie
   uczą się i bawią, biorą udział w różnych konkurencjach. Plan obchodów znajduje się na tablicy przy
   pokoju nauczycielskim. Zapraszamy.

   Legitymacje szkolne

   Skorzystaj z bezpłatnego generatora zdjęć do mLegitymacji
   Rozpoczynający się rok szkolny wiąże się z wyrabianiem legitymacji przez uczniów. Jako, że szkoła przystąpiła do programu mLegitymacja, uczniowie szkoły mogą skorzystać z bezpłatnego narzędzia dostępnego w Internecie w celu przygotowania odpowiedniego zdjęcia do elektronicznego dokumentu legitymacyjnego.
   Bezpłatny Generator Zdjęć pozwoli uzyskać taką fotografię, która spełni wszystkie kryteria zdjęć do mLegitymacji. Fotografię do mLegitymacji można samodzielnie wykonać w domu. Jedyne, czego potrzebujesz to smartfon. Załaduj zdjęcie ze swojej galerii lub wykonaj nowe, a Bezpłatny Generator Zdjęć zadba o to, by fotografia była dobrze wykadrowana i przycięta. Nie musisz martwić się o tło ‒ narzędzie automatycznie je usunie. Trzeba pamiętać, by przed wykonaniem zdjęcia zdjąć czapkę lub inne nakrycia głowy.
   Fotografia do mLegitymacji musi spełniać kilka podstawowych kryteriów:
   ● osoba widoczna na zdjęciu powinna patrzeć w kierunku obiektywu,
   ● twarz osoby pozującej do zdjęcia ma być ustawiona prosto,
   ● oświetlenie twarzy powinno być równomierne.
   Obsługa Bezpłatnego Kreatora do zdjęć jest bardzo prosta i na pewno każdy sobie z nią poradzi. Jak skorzystać z Bezpłatnego Generatora do zdjęć?
   1. Wejdź w przeglądarkę internetową w swoim telefonie, a następnie skorzystaj z linku https://passport-photo.online/pl/zdjecie-do-mlegitymacji.
   2. Wciśnij żółty przycisk “Zrób zdjęcie” lub wybierz fotografię zapisaną na Twoim smartfonie.
   3. Wciśnij przycisk z napisem “Pobierz”.
   4. Zapisz zdjęcie na urządzeniu, z którego korzystasz.
   Tak przygotowaną fotografię można wykorzystać do mLegitymacji, którą będziesz się identyfikował. Jak widzisz, cały proces przygotowania zdjęcia jest niezwykle łatwy i zajmuje nie więcej niż minutę!
   Bezpłatny Kreator Zdjęć do mLegitymacji można znaleźć pod adresem:
   https://passport-photo.online/pl/zdjecie-do-mlegitymacji

   Serce Dębu

   To już staje się tradycją, ze cała nasza szkoła udaje się do kina nafilmy o tematyce przyrodniczej, by "usłyszeć" ważne głosy w walce o ochronę przyrody i prawa zwierząt, które z nich płyną. Dziś, by zwieńczyć Dzień Edukacji Narodowej obejrzeliśmy niezwykły film pt."Serce dębu"- zapis roku z życia drzewa i jego mieszkańców. Jak to
   możliwe, że zwierzęta i rośliny potrafią odgrywać swoje role lepiej niż ludzcy aktorzy? Tego mogliśmy dziś doświadczyć- piękna przyrody. Szanujmy ją!

   Dzień Edukacji Narodowej

   Cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście- Przewodniczący Rady Rodziców pan Rafał Wyżlic  oraz Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców pani Dorota Maziarz spotkali się dzisiaj, w Dniu Edukacji Narodowej, na
   uroczystej akademii. Było podniośle i bardzo miło, były przemówienia, życzenia, podziękowania oraz wyróżnienia dla pracowników szkoły, a także upominki o nawie Pedagogix i Humorex. Uczniowie z klas: 2a, 3a, 4b, 5a,
   5b, 6b, 8a i 8b ubarwili akademię przepięknymi występami.

   Fizyka nie musi być nudna!

   Fizyka nie musi być nudna🤯Domowej roboty poduszkowiec to eksperyment szkolny w wykonaniu kl. 7a obrazujący siłę powietrza

   Dzieci Sieci- Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów

   Połączone klasy 5a i 6a wzięły dziś udział w spektaklu online oraz interaktywnej lekcji pod hasłem " Dzieci Sieci- Plik i Folder na tropieinternetowych kłopotów", której organizatorem była Fundacja Dajemy Dzieciom  Siłę. Uczniowie utrwalali i rozszerzali wiedzę o zagrożeniach w sieci, a także o korzyściach, jakie może dać umiejętne korzystanie z internetu.

   "kard. Wyszyński-nasz Prymas"

   11 października w naszej szkole odbyła się Gra Miejska " kard. Wyszyński-nasz Prymas". Uczestnikami byli uczniowie szkół SP1, SP3, SP4, SP12 i SP19. Było dużo emocji i dobrej zabawy. Zawodnicy wykazali się solidną wiedzą.  Nie zabrakło dobrej pogody, nagród i słodkiego poczęstunku.
   Organizatorzy i uczestnicy już czekają na kolejną edycję!

   zdjęcia

   Z kulturą mi do twarzy

   Klasa VIII a rozpoczęła realizację Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Z kulturą mi do twarzy". Razem z pracownikiem Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej rozpoznawali gatunki drzew. Dowiedzieli się również, jak w dawnych czasach wykorzystywano drewno ze względu na jego właściwości.

   Nocka w szkole

   Klasa 3a nocowała w szkole. Były zabawy przy muzyce na sali gimnastycznej, gry planszowe w klasie. Pyszną kolację przygotowali Rodzice, było pięknie, jak w restauracji. Później mini seans z przekąskami już w piżamach. Przed snem obowiązkowe mycie zębów. Choć niektórzy z nas tęsknili trochę to świetnie sobie poradzili. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że to najlepsza noc w ich życiu.
    

   zdjęcia

   Bądź koleżeński!

   Uczniowie klasy IV zaciśniali dziś koleżeńskie więzy - podczas godziny wychowawczej wymieniali mocne strony koleżanek i kolegów z klasy....

   Jeździmy na rolkach

   Uczniowie klasy 3a wytrwale kontynuują naukę jazdy na rolkach. Zapraszamy do fotorelacji: zdjęcia

   Próbna Ewakuacja

   Dziś cała szkoła wzięła udział w próbnej ewakuacji. Choć cała akcja trzymana była w tajemnicy, nikt nie poddał się panice i wszyscy przeprowadziliśmy ewakuację wzorcowo. Brawo!

   Piknik rodzinny

   Droga Społeczności Szkoły Podstawowej nr 6, serdecznie zapraszamy na długo wyczekiwany szkolny piknik, który odbędzie się w piątek, 21 października w godzinach 16:00 - 18:00.
   W programie m.in.: pyszności z naszej nowo doposażonej kuchni, słodka kawiarenka, spiżarnia z przetworami, zdrowe soki, kreatywne stoiska z warsztatami, sportowe rozgrywki i konkurencje zręcznościowe, fotobudka.

   Blisko klawiatury jeszcze bliżej literatury

   W dniu 4 października uczniowie kl. 8 C wzięli udział w Grze Miejskiej  "Blisko klawiatury jeszcze bliżej literatury" przeprowadzonej przez CSE " Światowid " dla uczniów szkół podstawowych. Zajęli I miejsce. Brawo!!!

   ZAJĘCIA SPORTOWE SKS

   W naszej szkole od kilku lat odbywają się systematycznie zajęcia Szkolnego Klubu Sportowego w ramach, których uczniowie klas VI -VIII doskonalą swoje umiejętność wzakresie techniki i taktyki piłki siatkowej oraz przygotowują się do startów w międzyszkolnych rozgrywkach sportowych.

   Łamańce Językowe- wyniki:

   W kategorii klas 5-6
   1 miejsce Jagoda kl 6b
   2 miejsce Julka S. kl.6b
   3 miejsce Natalia kl. 6b

   W kategorii klas 7-8
   1 miejsce Julka Z kl.8c
   2 miejsce Robert kl.8c
   3 miejsce Patrycja kl.8c

   Gratulujemy i zapraszamy do wspólnej zabawy za rok:)

   Dzień Chłopaka

   Drodzy Chłopcy!
   Życzymy Wam spełnienia marzeń w Dniu Waszego Święta!
   Tak wiele klas świętowało Dzień Chłopaka, że serdecznie zapraszamy na nasz profil na facebooku - zdjęć jest baaaardzo dużo!

   Tydzień Języków Obcych trwa!

   W czwartek uczennice klas starszych prowadziły zajęcia językowe dla młodszych dzieci. Julka z kl.8c nauczyła pierwszaki kilku słów w niełatwym języku koreańskim, Emna z kl.5b przybliżyła klasie 3a j. francuski, a Nina z kl.7a uczyła dzieci z kl. 2a j.niemieckiego. 

   zdjęcia

   Tydzień z językami obcymi

   W środę uczniowie z klas 5-8 zmagali się z łamańcami językowymi w języku polskim i angielskim.
   Dziękujemy za udział w konkursie.

   Jelenia Dolina, Smocza Dolina, Czysta Dolina!!!

   To zasługa niestrudzonych i pracowitych jak pszczółki uczniów naszej szkoły z klasy 6a i 6c. To oni pod opieką organizatorów akcji Sprzątanie Świata-Jelenia Dolina 2022 Pani Hani i Pani Marty z Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej posprzątali i zebrali ponad 20 worków śmieci. Organizatorzy oprócz wspaniałej atmosfery i pogody zapewnili nam smakowity poczęstunek i upominki, za które pięknie dziękujemy!!!!! Do zobaczenia za rok:)

   zdjęcia

   Nowe plecaki!

   Wielką radość sprawiły naszym uczniom plecaki, które otrzymali z rąk Prezesa elbląskiego PCK. Serdecznie dziękujemy!

   Wybory Przewodniczącego Samorządu Szkolnego

   Samorząd – to właśnie praca, żeby jednakowo dobrze działo się wszystkim, którzy razem pracują, uczą się i pół dnia razem spędzają, żeby jeden drugiego nie krzywdził, nie przeszkadzał, nie dokuczał, nie wyśmiewał, a przeciwnie, żeby świadczył przysługi, pomagał, opiekował się i pilnował porządku.
                                                                                                                                                               Janusz Korczak

   26 września 2022r.  w naszej szkole zostały przeprowadzone powszechne, równe, bezpośrednie i tajne wybory do Samorządu Uczniowskiego. Poprzedziła je kampania wyborcza. Uczniowie których kandydatury zostały zaakceptowane pod względem wymogów formalnych, przygotowali  swoje programy wyborcze i zaprezentowali je na plakatach rozmieszczonych w naszej szkole.


   zdjęcia

   Europejski Dzień Języków Obcych

   26 września obchodzimy EDJ - Europejski Dzień Języków. My z tej okazji będziemy się bawić cały tydzień. Dziś- w poniedziałek, uczniowie mieli możliwość degustacji dań z krajów europejskich.

   zdjęcia

   Dzień Szpilek

   Jak co roku nasi nauczyciele, pracownicy, rodzice oraz uczniowie przyłączyli się do akcji społecznej Dzień Szpilek.
   Za każde udostępnione zdjęcie 25 września na FB lub Instagramie z napisem Dzien Szpilek firma Moliera przekazuje pieniądze na rzecz fundacji Alivia działającej na pomoc osobom z chorobą nowotworową.

   Najlepszy Warmińsko-Mazurskiego Ortograf 2022

   I i II miejsce ,Najlepszy Warmińsko-Mazurskiego Ortograf 2022"

   W  zmaganiach   w finałowym etapie konkursu w Centrum Spotkań Europejskich ,,Światowid"  o tytuł ,,Najlepszego Warmińsko-Mazurskiego Ortografa 2022" drużyna z klas ósmych  naszej szkoły zajęła I miejsce  i wyróżnienie w rywalizacji o puchar. Drużyna z klas szóstych II miejsce.  Gratulujemy!

   Poznajemy znaki drogowe

   Na technice uczniowie klasy 4a poznawali dziś  i zaprojektowali znaki bezpieczeństwa...

   Biegi przełajowe

   Gorące podziękowania dla naszych uczniów za udział  w II BIEGACH PRZEŁAJOWYCH i za pomoc Piotrusiowi.

   Jesteście wielcy ❤️❤️❤️❤️


   Elbląski Dzień Bez Samochodu 2022

   Dziękujemy za liczne przybycie uczniów oraz rodziców i opiekunów 👏👏👏
   Jesteście wspaniali 👏👏👏

   zdjęcia

   Samorząd w akcji!

   Samorząd Uczniowski działa prężnie! Dziś dzięki inicjatywie SU pod opieką pana Adama Wysockiego zorganizowano kiermasz ciast. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup nowych gier planszowych. Świetna akcja Kochani!

   Na sportowo!

   W najbliższy weekend odbędą się dwa duże wydarzenia sportowo-rekreacyjne. W sobotę (17.09) o godz. 11 z Placu Jagiellończyka w ramach Elbląskiego Dnia Bez Samochodu wystartuje przejazd rowerowy ulicami miasta, który zakończy się około godz. 12 na Torze Wrotkarskim Kalbar. Tam zacznie się Rodzinny Festyn z okazji Narodowego Dnia Sportu. Udział jest bezpłatny. Organizatorami są MOSiR oraz Zespół Szkół i Placówek Sportowych.
   W niedzielę (18.09) odbędą się II Mistrzostwa Elbląga w Biegach Przełajowych w Bażantarni, organizowane przez MOSiR oraz Stowarzyszenie Wystarczy Jeden Uśmiech. Jest to impreza charytatywna na rzecz 5-letniego Piotrusia, który urodził się z szeregiem wad i chorób. W ramach tego wydarzenia odbędą się biegi dla dzieci i młodzieży do 16 roku życia, bieg towarzyszący na 5 km oraz bieg główny na 10 km. Istnieje możliwość zapisania się biegi w biurze zawodów (od godz. 8:30) na polanie z wiatami. Start imprezy o godz. 10.

   Wybory Opiekuna SU oraz Rzecznika Praw Ucznia

   Uwaga! Uwaga!
   Już niedługo praktyczna odsłona naszej szkolnej małej demokracji!
   26 września odbędą się szkolne wybory na Opiekuna Samorządu Uczniowskiego oraz Rzecznika Praw Ucznia. Zapraszamy do udziału w głosowaniu wszystkich uczniów klas IV-VIII. Wasz głos ma znaczenie!

   Sprzątanie Świata!

   Jak co roku nasi uczniowie biorą aktywny udział w akcji "Sprzątanie Świata". Razem możemy zadbać o naszą planetę!
   Tak dużo się działo, że nasze galerie zdjęć pękają w szwach...: zapraszamy na nasz profil na facebook szkolny!

   Zabawy na świeżym powietrzu

   Zajęcia ruchowe klasy 3a na placu zabaw w Parku Dolinka. Zapraszamy do galerii zdjęć: zdjęcia

   Dzień Kropki!

   Dziś, 15. września, obchodzimy Dzień Kropki
   🔴🟠🟡🟢🔵🟣⚫️⚪️🟤
   święto kreatywności i odwagi w działaniu. Ozdobieni w kropki tworzyliśmy, uczyliśmy i bawiliśmy się dziś z przeświadczeniem, że aby coś osiągnąć, trzeba próbować i ćwiczyć. W galerii ułamek tego, co dziś działo się w "szóstce".
   🔴🟠🟡🟢🔵🟣⚫️⚪️🟤

   zdjęcia

   Dziękujemy za przynoszone przez Was talenciki. Mamy ich już 162. Zbieramy razem  kupony,

   żeby otrzymać nagrody.  DZIAŁAMY!

   Bezpieczna droga do szkoły

   W środę w naszej świetlicy odbyły się zajęcia pt. "Bezpieczna droga do szkoły". Dzieci dowiedziały się, jak rozpoznawać znaki drogowe oraz jak się do nich stosować. Wiedzą już, jak ważną rolę odgrywają elementy odblaskowe, a także przypomniały sobie ważne numery alarmowe. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały prace plastyczne w postaci miniznaków drogowych.
   Zapraszamy do galerii zdjęć na nasz profil na facebooku- zdjęcia

   Dzień bez samochodu

   17 września jest DNIEM BEZ SAMOCHODU! Zapraszamy na przejazd rowerowy ulicami miasta i festyn na Kalbarze. Widzimy się o 10:45 na Placu Jagiellończyka. Do zobaczenia :)

   Wakacyjne pejzaże

   Wakacyjny pejzaż w wykonaniu 2a - krajobraz nadmorski, pojezierzy, górski, wiejski i miejski. Spędzaliśmy lato w różnych pięknych miejscach Polski i nie tylko i wspominaliśmy je z sentymentem...
   Galeria zdjęć: Pejzaże 2a​​​​​​​

   Na świetlicy dużo się dzieje...

   Na świetlicy nie sposób się nudzić - zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć jak nasi najmłodis spędzają czas na świetlicy...Świetlicowe zdjęcia

   Drugie Śniadanie w szkole

   Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej zachęca do spożywania zdrowego drugiego śniadania w szkole."Ważne jest, aby regularnie dostarczać energię, ponieważ zbyt długa przerwa między posiłkami prowadzi do narastającego uczucia głodu. W konsekwencji jemy szybciej i mniej świadomie, spożywamy większe porcje, a także wybieramy produkty o niższej wartości odżywczej - słodkie i bardziej przetworzone."

   Puchar Rowerowej Stolicy Polski

   W czerwcu 2022 roku nasza szkoła przystąpiła po raz drugi do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski.
   Elbląg uzyskał 27 miejsce na 56 miast startujących. Szkoła Podstawowa nr 6 zajęła 4 miejsce wśród podstawowych szkół w Elblągu, a do akcji przystąpiło 14 elbląskich podstawówek. Gratulujemy!!!! Jesteście wspaniali !!!Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim osobom, które kręciły kilometry dla naszej placówki a także dla siebie. Dziękujemy uczniom, absolwentom, rodzicom i przyjaciołom naszej szkoły za przyłączenie się do akcji.

   Pożegnanie wakacji

   Klasa 2a żegna wakacje, uwieczniając odbicia swoich najlepszych wspomnień w szkłach słonecznych okularów. Żegnaj lato na rok! Witaj szkoło! Zapraszamy do galerii zdjęć na nasz profil na Facebooku : zdjęcia - klasa 2a

   Kalendarz z mundurem

   W nowym roku szkolnym uczestniczymy w projekcie "Kalendarz z mundurem".

   Narodowe Czytanie 2022 w Elblągu!

   Pierwsza sobota września to od 2012 r. czas Narodowego Czytania - wydarzenia, podczas którego czyta się polską literaturę piękną. Rok 2022 poświęcony został "Balladom i romansom" Adama Mickiewicza. 3 września w auli ILO, podczas miejskich obchodów tej uczty literackiej, spotkali się przedstawiciele 24 szkół elbląskich.
   W tym roku naszą szkołę reprezentowały Hania Zygmunt i Nina Wolska, które przeczytały fragment "Świtezianki" Mistrza Adama:)
   Fotorelacja dostępna na profilu na facebooku: Narodowe czytanie - zdjęcia

   Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego

   Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na naszym profilu na Facebooku.
   Rozpoczęcie roku szkolnego - zdjęcia klasy I-III
   Rozpoczęcie roku szkolnego - zdjęcia klasy IV-VIII