• Biblioteka

  • mgr Jolanta Marcinkiewicz

   nauczyciel bibliotekarz

   numer telefonu: 55/ 625 85 11

   adres mailowy: jolanta.marcinkiewicz@sp6.elblag.pl 

   GODZINY PRACY BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

   PONIEDZIAŁEK WTOREK ŚRODA CZWARTEK PIĄTEK
   10.45-13.45

   8.10-9.45

   11.25-12.50

   8.50-10.30

   12.50-14.10

   DZIEŃ WEWNĘTRZNY

   8.00-9.45

   13.35-14.50

   9.45-12.30

   14.30-14.45

    

   W piątek 24 marca na długiej przerwie odbyło się losowanie nagrody głównej w szkolnym konkursie czytelniczym "Zagadki czytelnicze  - Czy znasz tę książkę?". Losowanie było publiczne, nagrodę główną i tytuł Czytelniczego Super Detektywa otrzymał Kacper Pawłoski z kl. 8c. :)
   Tytuły Czytelniczych Detektywów otrzymały Pani Marta Zubacz z kl. 4a ;) i Hania Bartosik z kl. 8c. :)
   Serdeczne gratulacje! :)

   Wiosno! Przybywaj!
   We wtorek, 7 marca, klasa 1B została zaproszona do biblioteki szkolnej na wiosenne warsztaty czytelniczo - plastyczne pod hasłem "Szacunek i szacuneczek, czyli o wartościach". Najpierw uczniowie w skupieniu wysłuchali fragmentu książki G. Kasdepke "Drużyna pani Miłki, czyli o szacunku, odwadze i innych wartościach", dyskutowali o tym, czym jest szacunek i w jaki sposób można go okazać innym. No a potem, w nagrodę, zabawa! Pierwszoklasiści nauczyli się wykonywania hiacyntów z papieru, które można podziwiać na zdjęciach:)

   "Mistrz dobrych manier"
   16 lutego klasa 3 A została zaproszona do biblioteki szkolnej na warsztaty pod hasłem "Mistrz dobrych manier". Nie tylko się na nich bawiliśmy, robiąc zakładkę origami Pożeracza Książek, ale także przypomnieliśmy sobie o tym, co czasem nam umyka: jak należy się zachowywać, by być Mistrzem dobrych manier;)
    Pani bibliotekarka przeczytała nam kilka opowiastek z książki G. Kasdepke pt. "Bon czy ton. Savoir-vivre dla dzieci", przy czym okazało się, że te zasady już kiedyś poznaliśmy, tylko często zapominamy je stosować;) Obiecaliśmy poprawę!
   Potem nauczyliśmy się, jak samodzielnie zrobić super zakładkę do książki techniką origami, a wyniki widać na zdjęciach:)"

   "Mity greckie"

   Tuż przed feriami zimowymi odbył się szkolny konkurs historyczny dla klas 5-6 "Mity greckie". Wyniki konkursu zostały już wcześniej ogłoszone, ale dzisiaj nastąpił  wyczekiwany moment wręczenia dyplomów i nagrody Mistrza!Dla przypomnienia: Mistrzem Mitów Greckich została Olga Świętoń. z klasy 6c, wyróżnienie w konkursie zdobył Adam Wolniak z klasy 5a, a dyplomy za udział otrzymali: Wiktoria Wyżlic z klasy 6c oraz Janek Polakowski i Dominik Łazarewicz z klasy 5a.

   II Międzynarodowa Przerwa na Czytanie 2021

   29 października 2021 r. nasza szkoła dołączyła do społeczności II Międzynarodowej Przerwy na Czytanie 2021:)  Na wszystkich przerwach staraliśmy się wygospodarować czas na chwile z ulubioną książką. W ramach tej akcji mieliśmy możliwość wpisania tytułu swojej ulubionej książki na specjalnie przygotowanej planszy, a także wzięcia udziałuw konkursie “Zagadki literackie” w kategoriach klas 1-3 i 4-8 – nadal mamy na to czas do 9 listopada 2021:) Uczestnicy konkursu wezmą udział w losowaniu słodkich niespodzianek, które odbędzie się na najbliższym apelu szkolnym:) Klasa, w której było najwięcej czytających tego dnia, otrzyma dyplom Honorowego Mola Książkowego 2021:) W uczniowskiej akcji bicia rekordu na ilość czytających na przerwie bierzemy udział po raz czwarty i na pewno nie ostatni!

  brak danych