• "Każdy z Was nam przyzna rację, że najlepsze są wakacje, można jechać na Mazurylub nad morze albo w góry.

Można też całymi dniami kopać piłkę z kolegami, można z tatą łowić ryby albo w lesie zbierać grzyby.
      • Nasz pierwszy spływ kajakowy w ramach lekcji wodnej z Grupa Wodna. Dziękujemy za naszą pierwszą, pełną wrażeń przygodę. Było cudownie, zresztą sami zobaczcie.......
      • Działamy już po raz trzeci rowerowo na rzecz naszego miasta i naszej szkoły. Rywalizujemy z miastami z całej Polski oraz szkołami podstawowymi w Elblągu. Od 1 czerwca do końca miesiąca zbieramy przejechane kilometry na rowerze lub hulajnodze na konto SP6 i Elbląga. Kilometry zamieniane są na bieżąco na punkty.Zgraj aplikację Aktywne Miasta, zarejestruj się ( imię i klasa), wybierz Elbląg, szkoły podstawowe, SP6. Każdy kilometr jest potrzebny i ka
      • Uczniowie klasy 2B w tym roku szkolnym brali udział udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Zabawa sztuką". Na zakończenie projektu otrzymali certyfikaty. #zabawasztuka
      • Uczniowie klasy 7B i 7C oraz zaprzyjaźnieni siódmoklasiści z SP 3 w Malborku pozdrawiają z EnergyLandii!
      • Nieststy odbyły się ostatnie zajęcia popołudniowej Akademii Przyszłego Pierwszaka!

Dziękujemy za obecność podczas tych ośmiu spotkań:) Nagrody i certyfikaty rozdane!
          • Międzyszkolny Konkurs Rowerowy

Nastąpiło oficjalne otwarcie przez władze miasta Miasteczka Rowerowego w Parku im. gen. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego . Po uroczystości odbył się międzyszkolny konkurs rowerowy z uwzględnieniem zasad ruchu drogowego dla uczniów klas V-VII.Wszyscy uczniowie otrzymali upominki za udział w konkursie od Pani Dyrektor SP4 w Elblągu a najlepsi zostali nagrodzenie dyplomami i nagrodami.Gratuluję Dominikowi z 7b za zajęcie I miejsca w kategorii siódmoklasistów.A tak naprawdę to bardzo serdecznie dziękuję Patrykowi z 5a, Kacprowi z 6b oraz Dominikowi z 7b za godne reprezentowanie naszej szkoły w konkursie i w środowisku lokalnym !!!

• ELBLĄSKI DZIEŃ BEZ SAMOCHODU i ROWEROWA STOLICA POLSKI

Jak co roku wzięliśmy udział w akcji "Dzień Bez Samochodu" i promowaliśmy rower jako środek transportu. Wspólnie z mieszkańcami miasta pokonaliśmy ulicami miasta około 9 kilometrów, wykonaliśmy rundkę honorową na Kalbarze, gdzie bawiliśmy się na festynie z okazji Narodowego Dnia Sportu.Podczas festynu został podsumowany udział Elbląga i szkół w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2023.Miasto Elbląg zajęło 19 miejsce w Polsce !!! Super !!!A nasza szkoła - mimo zaciętej walki, wśród elbląskich szkół podstawowych zajęła 9 miejsce a walczyło ze sobą 15 placówek.Dziękuję wszystkim - uczniom, rodzicom, nauczycielom, absolwentom a także przyjaciołom szkoły, którzy wspierają Szkoła Podstawowa nr 6 im. Marii Skłodowskiej Curie w Elblągu w miejskich akcjach rowerowych oraz godnie reprezentują nasze miasto Elbląg oraz placówkę w społeczności lokalnej.Dziękuję!!!

• LEKCJA WODNA

Nowy rok szkolny zaczęliśmy lekcją wodną z Grupą Wodną z najmłodszymi uczniami z naszej szkoły. Woda, motorówka, kajaki i rowerki wodne nie są nam obce ! Było super ! A do tego dopisała nam pogoda :)Do zobaczenia w II semestrzeSzkolne Koło Turystyczne

• FAIR PLAY

Podczas czwartkowych Jesiennych Biegów Przełajowych odbył się, również konkursplastyczny o tematyce FAIR PLAY w ramach III edycji #BieguFairPlayPKOL 2023, w którymzajęliśmy III miejsce!!! Wielkie brawa dla klasy 7a i ich wychowawczyni za wykonanieprzepięknego plakatu!!!

• JESIENNE BIEGI PRZEŁAJOWE

14 września w Bażantarni odbyły się Jesienne Biegi Przełajowe w ramachMiejskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Udział w nich wzięło 15 uczniów z naszejszkoły z klas IV-VII. Rywalizowali oni na dystansie 400 i 800 metrów. Najlepiej wswojej kategorii wiekowej zaprezentował się Alan Chruszczyk z kl. 4a zajmującIV miejsce. Dziękujemy Wszystkim uczniom, którzy dzielnie walczyli natrasie biegu!!!

• Narodowe Czytanie 2023

9 września po raz kolejny w całej Polsce oraz poza jej granicami odbyła się akcja Narodowe Czytanie 2023. W tym roku do wspólnego, publicznego czytania wybrana została powieść Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem". Po raz piąty, razem z 23 innymi elbląskimi szkołami podstawowymi i ponadpodstawowymi, uczestniczyliśmy w miejskich obchodach Narodowego Czytania 2023, zorganizowanych przez I LO. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Rozalka Gruchalska, Olga Świętoń, Ania Kwestarz oraz Nina Wolska :)Serdecznie dziękujemy naszym uczennicom za piękne reprezentowanie szkoły:)

• TALENCIAKI WRACAJĄ!

Nasza szkoła przystępuje w tym roku szkolnym do drugiej edycji Szkół Pełnych Talentów.Od 1 września do 5 listopada przynosimy do szkoły TALENCIAKI uzyskane za zakupy w Lidlu.W szkole będą trzy pudełka na TALENCIAKI:w przedsionku dla Rodziców szatni szkolnej , na dyżurce obok gabinetu Pani Wicedyrektor oraz w świetlicy szkolnej.Za wspólnie uzbierane TALENCIAKI doposażymy szkołę w sprzęt, a czy to będą pufy dla Was czy szafka z klockami czy gry, to zależy od ilości TALENCIAKÓW.Zapraszamy całą społeczność szkolną oraz przyjaciół SP 6 do udziału w akcji!!!

• Nasza współpraca

Poniedziałek 16.09.2024