• "Każdy z Was nam przyzna rację, że najlepsze są wakacje, można jechać na Mazurylub nad morze albo w góry.

    Można też całymi dniami kopać piłkę z kolegami, można z tatą łowić ryby albo w lesie zbierać grzyby.
   • Nasz pierwszy spływ kajakowy w ramach lekcji wodnej z Grupa Wodna. Dziękujemy za naszą pierwszą, pełną wrażeń przygodę. Było cudownie, zresztą sami zobaczcie.......
   • Działamy już po raz trzeci rowerowo na rzecz naszego miasta i naszej szkoły. Rywalizujemy z miastami z całej Polski oraz szkołami podstawowymi w Elblągu. Od 1 czerwca do końca miesiąca zbieramy przejechane kilometry na rowerze lub hulajnodze na konto SP6 i Elbląga. Kilometry zamieniane są na bieżąco na punkty.Zgraj aplikację Aktywne Miasta, zarejestruj się ( imię i klasa), wybierz Elbląg, szkoły podstawowe, SP6. Każdy kilometr jest potrzebny i ka
   • Uczniowie klasy 2B w tym roku szkolnym brali udział udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Zabawa sztuką". Na zakończenie projektu otrzymali certyfikaty. #zabawasztuka
   • Uczniowie klasy 7B i 7C oraz zaprzyjaźnieni siódmoklasiści z SP 3 w Malborku pozdrawiają z EnergyLandii!
   • Nieststy odbyły się ostatnie zajęcia popołudniowej Akademii Przyszłego Pierwszaka!

    Dziękujemy za obecność podczas tych ośmiu spotkań:) Nagrody i certyfikaty rozdane!
     • Bezpieczni w ruchu drogowym

      Kochani, jak pewnie dobrze pamiętacie nasz uczeń Adaś został laureatem konkursu "Bezpieczni w ruchu drogowym" za swoją pracę plastyczną, która została umieszczona w plakacie na rok 2024! Dzisiaj asp.szt. Agnieszka Kudosz z KMP Elbląg wręczyła Adamowi kalendarz, w którym jest jego praca - podpowiadamy, że jest to miesiąc lipiec oczywiście nie jest to jedyna nagroda jaką otrzymał Poniżej podajemy link do oficjalnego wręczenia nagród:

     • Wystawa w CSE

      Uczniowie 5a wybrali się do CSE "Światowid" w Elblągu, gdzie mieli możliwość obejrzenia eksponowanych tam wystaw zatytułowanych: "Plakoty Luizy on tour" i "Zawsze Żytyński".

      Byliśmy pod ogromnym wrażeniem. Lekcja w Centrum Spotkań Europejskich bardzo się nam podobała.

     • Maluchy ratują życie!

      Uczniowie klasy 3 zajęli I miejsce w konkursie pierwszej pomocy przedmedycznej "Maluchy Ratują Życie", zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 14.

      Dzieci musiały opanować mnóstwo niełatwej, ale jakże istotnej wiedzy oraz umiejętności praktycznych, z zakresu PPP - na wypadek krwotoku, zranienia, omdlenia, oparzenia, zadławienia, wzywania pomocy, układania poszkodowanego w pozycji bocznej - ustalonej, czy wreszcie prowadzenia RKO - resuscytacji krążeniowo - oddechowej. W zajęciach przygotowujących do konkursu brała udział cała klasa, a reprezentanci spotykali się jeszcze w wolnym czasie.

     • Konkurs wiedzy o Polsce

      Lena, Adaś i Leoś z klasy 3 wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Polsce w SP 18, zajmując 4 pozycję. Konkursy, mają to do siebie, ze poza wiedzą, którą bezsprzecznie posiadaliśmy, liczy się szczęście, którego troszkę nam zabrakło. Na podziw zasługuje fakt, że spośród ogromnej ilości klas 3 w Elblągu odważnych, by zmierzyć się z obszernym i niełatwym tematem było tylko 6 szkół i ich trzyosobowych reprezentacji. Bawiliśmy się dobrze, zdobyliśmy wyróżnienie i piękne nagrody i wróciliśmy dumni z siebie - "z tarczą" wiedząc, że czego się nauczyliśmy (i jakie ziarna zasialiśmy...), tego nikt nam nie odbierze.

     • Nasz Fan Klub

      Spotkanie największych fanów Naszej Szkoły z Olivką Majewską zorganizowane z okazji premiery nowego utworu „Pa!”. Dziękujemy bardzo, że mogliśmy w nim uczestniczyć zachęcamy do słuchania i czekamy na kolejne piosenki, a już niebawem spotkamy się w SP6

     • Zajęcia w ZST

      Dziś 6a odbyła lekcje na kierunku - technik architektury krajobrazu w Zespole Szkół Technicznych w Elblągu przy ul. Grottgera. Temat lekcji: Rysunek odręczny - nauka perspektywy. Było fajnie, to za mało powiedziane. Było bardzo ciekawie i pożytecznie. Rysunek perspektywy opanowany.

     • Zajęcia przyrodnicze

      Uczniowie klasy 2b zorganizowali z Panią Martą z PKWE zajęcia przyrodnicze o jeżach dla przedszkolaków z Przedszkola nr 11 w Elblągu. W miłej atmosferze dzieci dowiedziały się jak mogą chronić jeżyki i wykonały niezwykle ciekawe prace plastyczne. Do zobaczenia wkrótce na odkrywaniu kolejnych tajemnic ze świata przyrody!

     • Pomagamy szkole na Madagaskarze

      Trwa kiermasz w naszej szkole. Zbieramy na zakup stolików na stołówkę do zaprzyjaźnionej szkoły na Madagaskarze. Dziękujemy za zaangażowanie! oraz

      z radością informujemy, że w trakcie kiermaszu udało nam się zebrać 882,08 zł na zakup stołów do stołówki dla zaprzyjaźnionej szkoły na Madagaskarze! Dziękujemy!

     • Zawody karate

      Jest taka dziedzina, w której 6a błyszczy, jak wielka gwiazda na niebie. To sport. Z ogromną przyjemnością informuję, że Ala z naszej klasy to medalowa karacistka. Podczas jednego turnieju zdobyła dwa srebrne medale. Koleżanki i koledzy z klasy nagrodzili ją gromkimi brawami, a wychowawczyni złożyła gratulacje. Alu! Jesteś WIELKA!. Razem z Alą udział w zawodach wzięła Hania. I Tobie Haniu również gratulujemy sportowej pasji.

     • Święto Niepodległości

      Pamiętamy i szanujemy.

      10 listopada uczciliśmy pamięć wszystkich tych, którzy walczyli o odzyskanie państwowości polskiej przez 123 lata niewoli. 105. rocznicę odzyskania niepodległości uhonorowaliśmy uroczystym apelem, który poprowadzili uczniowie klasy 6b.

      Mogliśmy również wysłuchać dwóch piosenek, przygotowanych przez uczniów klasy 2b oraz reprezentację chóru szkolnego (uczniów klas 2b i 2a).

     • Dzień Świadomości Dysleksji

      Dni Świadomości Dysleksji już za nami. Dziękujemy wszystkim, którzy chcieli wziąć udział w ich

      obchodach. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym.

      Konkurs ortograficzny:

      1 miejsce-Alan Furmański

      2 miejsce-Gabriela Kłosińska

      3 miejsce-Lena Turyna

      Konkurs czytelniczy:

      1 miejsce-Michał Adamkiewicz

      2 miejsce-Kacper Wiśniewski

     • Święto Niepodległości

      11 listopada to piękna data w historii naszej Ojczyzny. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 wzięli udział

      w konkursach związanych z Narodowym Świętem Niepodległości. Wykonano piękne plakaty i kartki.

      Wszystkim dziękuję serdecznie za zaangażowanie w wykonanie prac.

      Plakat i kartka:

      1 miejsce-Maria Kaczmarek, Zuzanna Kieliszczyk

     • Zamień klikanie na pisanie

      Pisanie dla dzieci jest procesem trudnym. I choć nasze pociechy sprawnie obsługują komputer czy telefon, często mają trudności z wykonywaniem prostych czynności manualnych np. zawiązywaniem sznurówek czy czytelnym i sprawnym napisaniem tekstu ręką. Czynności te, coraz częściej, uważa się za bezużyteczne. Tymczasem okazuje się, że pisanie odręczne ma ogromny wpływ na to, co dzieje się z naszym systemem nerwowym. Ostatnie badania nad zasadnością pisania odręcznego wskazują, że, choć być może przestaje być nam potrzebne użytkowo (ale to raczej w wieku dorosłym, w szkole jest niezbędne), ma zbawienny wpływ na nasze funkcje poznawcze. Pisanie, ale tylko pisanie odręczne, aktywuje rozmaite ośrodki w mózgu, których praca poprawia naszą koncentrację, orientację przestrzenną, syntetyzowanie danych i usprawnia proces uczenia się. Kiedy piszemy ręcznie, tworzymy związki przestrzenne między różnymi

  • Nasza współpraca

   • {#1508} 1
  • Logowanie

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Czwartek 18.07.2024
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Herb Polski