• Działalność wolontariatu

   • ​​​​​​Szlachetna Paczka

    Wolontariusze z Sekcji Serce dla Psiaków i Kociaków pracowali w schronisku dla bezdomnych zwierząt. Razem z dorosłymi wolontariuszami wyprowadzili na długi spacer po Bażantarni 15 piesków, a potem na wybiegu zabawiali jeszcze kolejne pięć. Biedne istoty dostały od nich wiele czułości - głaskania i przytulania. Dzięki nim, tej zimnej nocy, miały pewnie kolorowe sny.
                                                                                                                            Wolontariusze - jesteście WIELCY

    Wolontariusze z Sekcji Serce dla Psiaków i Kociaków w niedzielę 15 grudnia udali się do kościoła przy ulicy Robotniczej po to, by kwestować na potrzeby zwierząt z Ośrodka Tymczasowej Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Jelonki" w Nowym Monostarzysku. 

    Podczas kościelnych ogłoszeń prezentowali parafianom cel zbiórki pieniędzy, mówili w jaki inny jeszcze sposób w szkole organizują pomoc zwierzętom, zachęcali do otwierania serc i dawania datków. Kwestowali po mszach stojąc przed kościołem i zbierając pieniądze do skarbonek. Odpowiedź parafian na prośbę wolontariuszy przeszła oczekiwania. Skarbonki zapełniały się błyskawicznie, a wrzucający do nich datki wyrażali słowa popierające akcję pomocy zwierzętom. To było budujące. Wolontariusze z opiekunem Sekcji utwierdzili się, że takie akcje są potrzebne dla zwierząt, ale też dla ludzi, którzy mają okazję czynić dobro. Czasami trzeba im o tym przypomnieć.

    Dziękuję moim wolontariuszom. Tylko z Wami mogę organizować takie akcje.

                                                                                                                                                    Elżbieta Domska