• "Każdy z Was nam przyzna rację, że najlepsze są wakacje, można jechać na Mazurylub nad morze albo w góry.

Można też całymi dniami kopać piłkę z kolegami, można z tatą łowić ryby albo w lesie zbierać grzyby.
      • Nasz pierwszy spływ kajakowy w ramach lekcji wodnej z Grupa Wodna. Dziękujemy za naszą pierwszą, pełną wrażeń przygodę. Było cudownie, zresztą sami zobaczcie.......
      • Działamy już po raz trzeci rowerowo na rzecz naszego miasta i naszej szkoły. Rywalizujemy z miastami z całej Polski oraz szkołami podstawowymi w Elblągu. Od 1 czerwca do końca miesiąca zbieramy przejechane kilometry na rowerze lub hulajnodze na konto SP6 i Elbląga. Kilometry zamieniane są na bieżąco na punkty.Zgraj aplikację Aktywne Miasta, zarejestruj się ( imię i klasa), wybierz Elbląg, szkoły podstawowe, SP6. Każdy kilometr jest potrzebny i ka
      • Uczniowie klasy 2B w tym roku szkolnym brali udział udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Zabawa sztuką". Na zakończenie projektu otrzymali certyfikaty. #zabawasztuka
      • Uczniowie klasy 7B i 7C oraz zaprzyjaźnieni siódmoklasiści z SP 3 w Malborku pozdrawiają z EnergyLandii!
      • Nieststy odbyły się ostatnie zajęcia popołudniowej Akademii Przyszłego Pierwszaka!

Dziękujemy za obecność podczas tych ośmiu spotkań:) Nagrody i certyfikaty rozdane!
          • Zawodniczki karate

Z dumą prezentujemy zawodniczki karate z 6A. Wytrwale trenują i zdobywają podczas zawodów sukcesy drużynowe - Ala i Hania III miejsce oraz indywidualne - Hania I miejsce. Obydwie zawodniczki to wyróżniające się uczennice klasy 6A. Ogromne gratulacje za sport i za naukę.

• ROWEROWA STOLICA POLSKI 2024

Działamy już po raz trzeci rowerowo na rzecz naszego miasta i naszej szkoły. Rywalizujemy z miastami z całej Polski oraz szkołami podstawowymi w Elblągu. Od 1 czerwca do końca miesiąca zbieramy przejechane kilometry na rowerze lub hulajnodze na konto SP6 i Elbląga. Kilometry zamieniane są na bieżąco na punkty.Zgraj aplikację Aktywne Miasta, zarejestruj się ( imię i klasa), wybierz Elbląg, szkoły podstawowe, SP6. Każdy kilometr jest potrzebny i każda osoba. Gdy zaczynasz jazdę kliknij Start w aplikacji.Twoje przejechane kilometry wpadną na konto naszej placówki, gdy będziesz miał dostęp do Internetu. No to zaczynamy !!!!

• Turniej szachowy

24.05.2024r uczniowie z klasy IIb i IIIa wzięli udział u IV Elbląskim Turnieju Szachowym dla klas I-III. Brawa dla: Kasi, Leny, Natana, Łukasza, Rafała, Szymona, Czesia, Oskara D. oraz Oskara K. , który to miał również możliwość zagrać symultanę z arcymistrzem szachowym Igorem Janikiem. Gratulacje dla wszystkich!!!

• Biegi Przełajowe

W dniu 22.05.2024 r. w Parku Bażantarnia odbył się XVII Regionalny Mityng w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych w którym wzięło udział 13 uczestników z naszej szkoły. Impreza zgromadziła zawodników, trenerów, wolontariuszy oraz licznych kibiców z całego regionu.

Celem mityngu było promowanie aktywności fizycznej, integracji społecznej oraz zdrowego stylu życia wśród osób z niepełnosprawnościami.. Zawodnicy rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych i dystansach, dostosowanych do ich możliwości i poziomu zaawansowania.

• Zapylacze ratują świat

21 maja w naszej szkole odbył się II Sejmik Przyrodniczy "Zapylacze ratują świat". Tym razem zaprosiliśmy dzieci z czterech elbląskich przedszkoli. Gościliśmy grupę: Biedronek, Pszczółek Niedźwiadków i Króliczków. Sejmik odbył się we współpracy z Departamentem Ochrony Środowiska, Parkiem Krajobrazowym Wysoczyzny Elbląskiej, Specjalnym Ośrodkiem Szkolno Wychowawczym nr 1 oraz Panią Małgorzatą Guzowską z Centrum Pszczelarstwa Nektar, która poprowadziła wykład o sile i znaczeniu owadów oraz nauczyła dzieci podczas warsztatów wykonywania woskowych tabliczek. Pracownicy PKWE przybliżyli dzieciom znaczenie łąk kwietnych, zaznajomili z najbardziej popularnymi roślinami miododajnymi , a Pani Marta Piekarska przeprowadziła łąkowe warsztaty plastyczne we współpracy z Panią Anią Wojtczak, która ze swoim teamem z SOSW nr 1 wykonała nietuzinkową dekorację sali.Dziękujemy naszym przyjaciołom i współor

• Nie spal się na starcie!

Zajęcia profilaktyczne w 7c „Nie spal się na starcie, papieros vs e-papieros” mające na celu promowanie zdrowego stylu życia, budowanie świadomości młodzieży na temat szkodliwości i skutków palenia oraz kształtowanie postaw dbania o zdrowie własne i innych. Uczniowie dowiedzieli się jak trudno jest się uwolnić z nałogu, jakie są jego konsekwencje zdrowotne i koszty finansowe. Doskonale wypisali plusy i minusy palenia przez młodych ludzi.

• Kosmiczny konkurs

W zeszłym tygodniu rozstrzygnięty został międzyświetlicowy konkurs plastyczny "Gwiezdne wojny - projekt pojazdu kosmicznego", w którym na podium stanęło czterech uczniów, a trzech - zostało wyróżnionych. Brawo!

• Nasza współpraca

Niedziela 08.09.2024