• Dzień czekolady

26.04.2024

Z okazji kwietniowego Dnia Czekolady poznaliśmy etapy powstawania tego przysmaku oraz jego skład i różnorodność. Degustowaliśmy różne rodzaje tabliczek i zdecydowaliśmy się sami wytworzyć własną czekoladę w szkolnej pracowni gastronomicznej.

To był bardzo smaczny tydzień:)

• Fundacja Wolne Miejsce Elbląg

20.04.2024

31 marca Fundacja Wolne Miejsce Elbląg x 777 CREW zorganizowała I Elbląskie Śniadanie dla Samotnych. Nasza szkoła uwielbia pomagać, a o samotnych, starszych ludziach pamiętamy od wielu już lat, organizując dla nich świąteczne paczki, zbiórki, przekazując kartki świąteczne. Uczymy nasze dzieci, ze samotność, to najgroźniejsza z "chorób" cywilizacyjnych i święta mogą być dla nas prawdziwe tylko wówczas, gdy pomagamy innym, by nie czuli się samotni, wykluczeni, zapomnieni. W dwa dni zorganizowaliśmy zbiórkę wskazanych dla nas produktów, niezbędnych do przygotowania wielkanocnego posiłku. Przeogromna ilość zgromadzonych darów cieszyła oczy wszystkich. Od kilku lat działamy prostym systemem, że każdy, któ może i ma na to ochotę, przynosi do wspólnej paczki 1 wskazany produkt - to nasza akcja "Paczka robi paczkę". W tym wypadku Paczka, to grupa ludzi - klasa, czy cała szkoła. To naprawdę działa! A jak? - Zajrzyjcie na stronę fundacji Wolne Miejsce Elbląg x 777 CREW i przejrzyjcie galerię oraz zajrzyjcie do komentarza pod tym postem. Dziękujemy SZÓSTKO!

• Wizyta w ZUO

20.04.2024

Podczas wycieczki do Zakładu Utylizacji Odpadów dowiedzieliśmy się jak segregować odpady, jak wygląda proces recyklingu i jakie surowce jemu podlegają oraz co się dzieje z tymi odpadami, których nie da się już ponownie wykorzystać. Podczas warsztatów mogliśmy sprawdzić naszą wiedzę, a także wykonać marakasy

Na koniec zwiedziliśmy ZUO i mieliśmy okazję zobaczyć na żywo proces przetwarzania naszych śmieci.

To był bardzo ciekawy dzień!

• Konkurs powiatowy

20.04.2024

Ogromne gratulacje dla Marysi i Alana, którzy dziś reprezentowali naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Wiedzy pt. "Wiem co jem". Nasi uczniowie osiągnęli bardzo wysoki wynik. Zabrakło im zaledwie jednego punktu do podium.

• Festiwal tańców

20.04.2024

Uczennice klasy 5a - Zuzia i 5b - Klaudia zdobyły II miejsce w tańcu w kategorii Inne formy tańca w Cedrach Wielkich podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Tańców Białobrzeskich! Był to pierwszy występ dziewczyn!

Wielkie brawa! Gratulacje

• A friend in need is a friend indeed!

20.04.2024

Mała Wiktoria potrzebuje pomocy, a jak wiadomo - Przyjaciół poznajemy w biedzie. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w całodziennej imprezie charytatywnej w niedzielę 28 kwietnia już od godz. 8.00 aż do 18.00 W programie dnia m.in..: turniej piłkarski drużyn amatorskich, festyn rodzinny z animatorem oraz oczywiście licytacje i zbiórka charytatywna! Spędź ten dzień w miły i aktywny sposób, by pomóc WIKTORII!

Szczegóły na plakacie! Zapisy do turnieju piłki do 27 kwietnia tel. 511 512 155

20.04.2024

Amelia i Oliwia odniosły sukces w konkursie plastycznym "Chodź pomaluj mój świat" -"Najpiękniejszy polski pejzaż" zorganizowanym przez Stowarzyszenie Inicjatorów Społecznych „Przyjazny Krąg", Placówka Wsparcia Dziennego i Popołudniową świetlicę dla dzieci. Oliwka otrzymała dyplom za udział, a Amelia I nagrodę w kategorii klas 1 - 3. Gratulujemy!

• Świetliczaki działają

20.04.2024

W minionym tygodniu odwiedziliśmy Elbląską Biblioteką. Filia nr 3. Uczestniczyliśmy w zajęciach plastycznych i graliśmy w "Bingo-Lotto" z nagrodami dla zwycięzców. Podziwialiśmy nową aranżację wnętrza biblioteki i pożegnaliśmy p. Bożenkę dziękując jej za miłe spotkania wśród książek.

• Sukces Kacpra

20.04.2024

Kolejny sukces w klasie 6b! Nasz cudowny tancerz zdobył I miejsce w turnieju tańca Ostróda Dance Festival. Brawo! Brawo! Brawo!!! Kacper jesteśmy z Ciebie dumni!

• Gościliśmy w naszej szkole Zerówki

09.04.2024

Na nasz Wiosenny Koncert przyszły dzieci z Przedszkola "Wiki", Przedszkola nr 23 oraz Przedszkola"Przyjaciele Kubusia". Nasi uczniowie z klas młodszych oraz starszych przygotowali dla nich wspaniały występ artystyczny. Nasza zdolna młodzież śpiewała, grała na instrumentach oraz tańczyła. Było cudownie !!! Mamy wspaniałych, utalentowanych uczniów!!! Wielkie brawa dla Was !!!

• Wizyta przedszkolaków

03.04.2024

Naszą szkołę odwiedziła grupa przedszkolna z Przedszkola nr 23. Przedszkolaki na zajęciach czytelniczo-plastycznych poznały Gąskę Walerkę, czyli bohaterkę książki Joanny Krzyżanek "Dobre maniery Cecylki Knedelek". Była to okazja, by porozmawiać o tym, że wypada wiedzieć, co wypada:)

Spotkanie zaowocowało też własnoręcznie wykonanymi hiacyntami z papieru oraz niespodzianką od Pani Dyrektor - prezentem dla każdego malucha, czyli zabawką edukacyjną:)

• Wizyta w JW

03.04.2024

6A odwiedziła Jednostkę Wojskową przy ulicy Królewieckiej, by poznać losy bohatera i honorowego mieszkańca Elbląga generała Bolesława Nieczuja- Ostrowskiego. Film i pogadanka pozwoliły uczniom zrozumieć, jak ważni są dla naszego narodu tacy ludzie jak generał, jak warto z jego postawy brać przykład. Dopełnieniem zajęć było zwiedzanie fantastycznej wystawy prezentującej różne historyczne przedmioty z naszego miasta. Pochwalono nas za przybycie. Byliśmy pierwszą klasą z Elbląga, która zainteresowała się tym tematem!