• Gala Prymusa

26.02.2024

W naszej szkole co roku odbywa się wielka uroczystość- Gala Prymusa. Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym uczniom. Włożyliście dużo pracy w osiągnięcie sukcesu!

26.02.2024

Uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli w zajęciach z przedstawicielami KMP w Elblągu. Policjanci zwrócili uwagę uczniów jakie konsekwencje mogą im grozić za nieodpowiednie korzystanie z sieci oraz co może grozić za np. hejtowanie, nękanie za pośrednictwem urządzeń telekomunikacyjnych.

Bardzo dziękujemy!

• Nasze życzenia

Niech te Święta Bożego Narodzenia

przyniosą spokój, ciepło i radość do Waszych serc.

Niech magia tej chwili rozświetli Was

blaskiem gwiazdy Betlejemskiej i sprawi,

że poczujecie się otoczeni miłością bliskich.

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

i Szczęśliwego Nowego Roku życzy dyrekcja i pracownicy SP 6!

• Szkolny Złaz Mikołajkowy

05.01.2024

22 grudnia 2023 roku Mikołaje z klas 1-5 udali się do Bażantarnii, w celu poszukiwania świątecznych przygód. Spotkali po drodze sarny - 3 sztuki i leśniczego. Mikołaje natknęli się na paśnik, w którym zostawili marchewki, jabłuszka, pietruszka i kapustę dla zwierząt. W lesie dostrzegli również domki dla ptaków, pomnik przyrody oraz ślady różnych dzikich zwierząt.

W lesie jest pięknie, zielono, wiosennie. W powietrzu unosi się woń pachnących choinek.

Zachęcamy do świątecznych "pociastkowych" rodzinnych wędrówek.

Wkrótce zwierzęta zaczną mówić ludzkim głosem : Ho, ho, ho Wesołych Świąt.

• Jasełka w 3A

05.01.2024

Klasa 3a, ich wychowawczynie oraz rodziny mogą już szykować się do świąt. Za nami wspaniałe jasełka oraz wspólna wigilijna kolacja. Było uroczyście, spokojnie, miło, rodzinnie.

"Wesołych Świąt!

Bez zmartwień, z barszczem z uszkami i z karpiem,

z gościem, co szczęście niesie czeka nań miejsce przecież.

A w święta, niech się snuje kolęda.

I gałązki świerkowe, niech Wam pachną na zdrowie.

Wesołych Świąt!"

• Zwierzęta zimą

05.01.2024

Świetliczaki gościły pracowników PKWE Panie Hanię i Karolinę, które opowiedziały co robią zwierzęta zimą. Zajęcia uatrakcyjniły quizami i zagadkami przyrodniczymi. Dziękujemy! Do zobaczenia na kolejnych zajęciach!

• Paczka robi paczkę

05.01.2024

21 grudnia dobiegła końca szkolna akcja "Paczka Robi Paczkę", w której klasa, czyli paczka dzieciaków znających się od lat, robi świąteczną paczkę dla osób jej potrzebujących. W tym roku nasze PACZKI trafią do samotnych osób starszych oraz do podopiecznych Domu dla Bezdomnych im. Św. Brata Alberta. Klasa 6b przygotowała własnoręcznie wykonane kartki świąteczne, a klasa 3a wypisała życzenia.

Klasa 8a wszystko posegregowała i policzyła, dziewczynki z 7 b wszystko zapakowały, a chłopcy wszystko znieśli na parter. Wspólna praca to łatwizna, a czynienie dobra daje dobro!

• Aktywni- błękitni

05.01.2024

Dyplomy oraz upominki za udział w konkursie zorganizowanym przez RZGW w Gdańsku w ramach projektu "Aktywni błękitni- szkoła przyjazna wodzie" otrzymali uczniowie klasy 6b. Ogromne gratulacje dla Patrycji, Amelki, Pawła, Roberta i Maksa!!! Dziękujemy organizatorom za możliwość wzięcia udziału w spotkaniu online, podczas którego poznaliśmy wyniki konkursu oraz zasady bezpiecznego spędzania czasu nad wodą

• Koncert świąteczny w NUMED

05.01.2024

19 grudnia uczniowie klasy 2b i chórzyści pod opieką pani Klaudii Makowskiej razem z Olivką Majewską i jej rodzicami odwiedzili pacjentów Centrum Radioterapii i Usprawniania by wspólnie kolędować. Dziękujemy za zaproszenie i chwilę wzruszeń przepełnionych ogromem życzliwości.

• Boże Narodzenie tuż, tuż...

05.01.2024

Miesiąc (z nawiązką) przygotowań, i Szkolny Jarmark Bożonarodzeniowy już za nami! Dziękujemy Wszystkim gościom za przybycie, za hojność i radość z udziału! Teraz jesteśmy gotowi na święta!

Świąteczna foto - scenka, sklepik dla zwierząt, kawiarenka (i to jaka!!!), loteryjka, kiermasz ozdób i różności, warsztat plastyczny i przede wszystkim CUDOWNE występy naszych wspaniałych dzieci. Zrozumie ten, kto był i widział. Żadne zdjęcia nie oddadzą atmosfery i uroku tego wydarzenia!

Dziękujemy również wszystkim zaangażowanym w jego organizację - nauczycielom, rodzicom, wolontariuszom, obsłudze, paniom z kuchni! Było cudownie!

zdjęcia w galerii na naszej stronie www oraz facebooku:)