• Zawody karate

05.01.2024

Jest taka dziedzina, w której 6a błyszczy, jak wielka gwiazda na niebie. To sport. Z ogromną przyjemnością informuję, że Ala z naszej klasy to medalowa karacistka. Podczas jednego turnieju zdobyła dwa srebrne medale. Koleżanki i koledzy z klasy nagrodzili ją gromkimi brawami, a wychowawczyni złożyła gratulacje. Alu! Jesteś WIELKA!. Razem z Alą udział w zawodach wzięła Hania. I Tobie Haniu również gratulujemy sportowej pasji.

• Wizyta przedszkolaków

05.01.2024

W tym tygodniu naszą szkołę odwiedziła grupa 6 latków z Przedszkola nr 23 w Elblągu. Dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych w klasie 2 a . Zwiedziły świetlicę szkolną , sekretariat oraz poznały Panią dyrektor .

Pamiętamy i szanujemy.

10 listopada uczciliśmy pamięć wszystkich tych, którzy walczyli o odzyskanie państwowości polskiej przez 123 lata niewoli. 105. rocznicę odzyskania niepodległości uhonorowaliśmy uroczystym apelem, który poprowadzili uczniowie klasy 6b.

• Dzień Świadomości Dysleksji

05.01.2024

Dni Świadomości Dysleksji już za nami. Dziękujemy wszystkim, którzy chcieli wziąć udział w ich

obchodach. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym.

Konkurs ortograficzny:

1 miejsce-Alan Furmański

2 miejsce-Gabriela Kłosińska

3 miejsce-Lena Turyna

Konkurs czytelniczy:

1 miejsce-Michał Adamkiewicz

2 miejsce-Kacper Wiśniewski

3 miejsce-Alan Furmański

05.01.2024

11 listopada to piękna data w historii naszej Ojczyzny. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 wzięli udział

w konkursach związanych z Narodowym Świętem Niepodległości. Wykonano piękne plakaty i kartki.

Wszystkim dziękuję serdecznie za zaangażowanie w wykonanie prac.

Plakat i kartka:

1 miejsce-Maria Kaczmarek, Zuzanna Kieliszczyk

2 miejsce-Olaf Thoms

3 miejsce-Leon Truchlewski, Jagoda Błaut i Zuzanna Plebanik

wyróżnienie: Kamil Grochowski

• Zamień klikanie na pisanie

05.01.2024

Pisanie dla dzieci jest procesem trudnym. I choć nasze pociechy sprawnie obsługują komputer czy telefon, często mają trudności z wykonywaniem prostych czynności manualnych np. zawiązywaniem sznurówek czy czytelnym i sprawnym napisaniem tekstu ręką. Czynności te, coraz częściej, uważa się za bezużyteczne. Tymczasem okazuje się, że pisanie odręczne ma ogromny wpływ na to, co dzieje się z naszym systemem nerwowym. Ostatnie badania nad zasadnością pisania odręcznego wskazują, że, choć być może przestaje być nam potrzebne użytkowo (ale to raczej w wieku dorosłym, w szkole jest niezbędne), ma zbawienny wpływ na nasze funkcje poznawcze. Pisanie, ale tylko pisanie odręczne, aktywuje rozmaite ośrodki w mózgu, których praca poprawia naszą koncentrację, orientację przestrzenną, syntetyzowanie danych i usprawnia proces uczenia się. Kiedy piszemy ręcznie, tworzymy związki przestrzenne między różnymi rodzajami informacji, które do nas docierają. Pismo odręczne pozwala też na lepsze zarządzenie pamięcią. Może to właśnie tłumaczy, dlaczego robiąc notatki ręcznie pamiętamy informacje dłużej, czasem na zawsze. Odręczne pisanie, to dziś sztuka, którą z bardzo wielu względów należy ćwiczyć i umiejętność bez, której nie da się dobrze funkcjonować w szkole.

• Dzień Świętego Marcina

29.11.2023

Tradycją w naszej szkole są się obchody Świętego Marcina według zwyczaju naszych zachodnich sąsiadów.Poznaliśmy historię o Marcinie, piekliśmy Weckmanny, robiliśmy Laternen, wzięliśmy udział w Laternenumzug oraz śpiewaliśmy piosenki o Marcinie.

• Miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości

29.11.2023

Dzisiaj, 11 listopada 2023 r., poczet sztandarowy naszej szkoły uczestniczył w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości.Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w intencji Ojczyzny w Katedrze pw. św. Mikołaja, następnie odbył się marsz uczestników z orkiestrą wojskową i kompanią honorową pod pomnik Twórców Niepodległości przy ul. Rycerskiej, gdzie po odegraniu hymnu państwowego wysłuchaliśmy okolicznościowych przemówień, Apelu Pamięci i salwy honorowej.

29.11.2023

Pamiętamy i szanujemy.10 listopada uczciliśmy pamięć wszystkich tych, którzy walczyli o odzyskanie państwowości polskiej przez 123 lata niewoli. 105. rocznicę odzyskania niepodległości  uhonorowaliśmy uroczystym apelem, który poprowadzili uczniowie klasy 6b. Mogliśmy również wysłuchać dwóch piosenek, przygotowanych przez uczniów klasy 2b oraz reprezentację chóru szkolnego (uczniów klas 2b i 2a).

• Przerwa na czytanie 2023

07.11.2023

27 października 2023 r. nasza szkoła uczestniczyła w międzynarodowej akcji Przerwa na Czytanie 2023:)Celem tej akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Jest też wspólną zabawą w biciu rekordu czytających na przerwie.Dla chętnych na czytanie na korytarzach I i II piętra wyłożone były książki i komiksy. Niektórzy w tym dniu przynieśli do szkoły własne ulubione książki:)Klasy 4-8 brały udział w konkursie na wykonanie plakatu pod hasłem "Dlaczego warto czytać książki", zwycięzcą w konkursie została klasa 7A!Gratulacje i podziękowania dla wszystkich, którzy wsparli tę akcję i do niej dołączyli! : ))

#przerwanaczytanie

• Pasowanie na ucznia -witamy w "szóstce"!

07.11.2023

Dziś w naszej szkole odbyła się wielka uroczystość - Pasowanie na Ucznia! Ceremonię poprowadzili uczniowie klasy trzeciej i wypadli świetnie w tej roli! Serdecznie dziękujemy starszym kolegom! Wszyscy pierwszoklasiści, po zdaniu arcytrudnego egzaminu, złożyli uroczyste ślubowanie i od dnia dzisiejszego są pełnoprawnymi uczniami naszej Szóstki. Cieszymy się, że jesteście z nami!