• Wizyta w NUMED

03.04.2024

Grupa utalentowanych uczniów z naszej szkoły odwiedziła podopiecznych Centrum Radioterapii i Onkologii, by zaśpiewać i złożyć życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Dzieci do występu przygotowała nauczycielka naszej szkoły Pani Klaudia Makowska. Dziękujemy Pani Ani Wojtczak z SOSW nr 1 za wykonanie z podopiecznymi Ośrodka pięknych upominków, które przekazaliśmy pacjentom.

Dziękujemy Gospodarzom za zaproszenie, serdeczne ugoszczenie i prezenciki, które otrzymali nasi chórzyści.

• Ozdoba Wielkanocna

03.04.2024

Nasze Świetliczaki brały udział w Międzyświetlicowym konkursie "Ozdoba Wielkanocna" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 18. Katarzyna Berdowska zajęła II miejsce, a Hanna Graczyk i Adam Snopek otrzymali podziękowania za udział w konkursie.

Gratulujemy:)

• I Żuławski Turniej Rummikuba

26.03.2024

Uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w I Żuławskim Turnieju w Rummikuba w Nowym Dworze Gdańskim. W 3 rundach zagrali w sumie 9 gier. Zabaw była przednia, choć był to spory wysiłek intelektualny. Wizyta w NDG była również okazją do zwiedzenia Zespołu Szkół, pracowni branżowych i poznania oferty szkoły, która zrobiła na nas bardzo duże wrażenie. Byliśmy jedną z trzech podstawówek z Elbląga. Mamy nadzieję na kontynuację turniejów w kolejnych latach.

• Bawmy się polszczyzną

26.03.2024

Uczniowie z klasy 8A zajęli III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie ,,Bawmy się polszczyzną” w I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Elblągu. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

• Biegi na orientację

26.03.2024

W sobotę na Starówce odbyły się Biegi na Orientację. Olga i Stefania poruszały się z mapą po Starym Mieście szukając ukrytych punktów. Frajda była na całego!

Olga zajęła I miejsce, a Stefania II miejsce wśród dziewcząt z klas 5-8. Zapraszamy na kolejne biegi w kwietniu.

• Wizyta przedszkolaków

16.03.2024

Po raz kolejny odwiedziły nas przedszkolaki z zaprzyjaźnionego przedszkola "Przyjaciele Kubusia" w ramach cyklu spotkań Akademia Przyszłego Pierwszaka. Dzieci ćwiczyły język i buzię z logopedą, wymowę trudnych zdań i robiły urocze żabki. Spotkanie przebiegało w radosnej atmosferze. Do zobaczenia w przyszłym miesiącu

• Niezwykły list...

16.03.2024

Dotarł do nas niezwykły list, z miejsca z którego niewielu z nas może doczekać się korespondencji - z pałacu Buckingham. List był odpowiedzią Karola III - króla Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północne, na nasz list, w którym powiadomiliśmy monarchę o nadaniu naszemu dębowi imienia królowej Elżbiety II. List szczególnie ucieszył naszego ucznia, który wpadł na ten pomysł. List został odczytany przez Andrzeja z klasy 5 przed całą społecznością naszej szkoły.

• Szkoła TAK, przemoc NIE

16.03.2024

Uczennice naszej szkoły brały udział w Międzyszkolnym Konkursie "Szkoła - tak, przemoc - nie" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 14 oraz Komendę Miejską Policji w Elblągu. Było to ciekawe doświadczenie oraz możliwość wzbogacenia swojej wiedzy.