Aktualności

          • Pożegnanie klas ósmych

            26.06.2026

            Wczoraj pożegnaliśmy naszych Ósmoklasistów!

            Za Wami osiem lat pełnych nauki, przyjaźni, wyzwań, sukcesów i niezapomnianych wspomnień. To był wyjątkowy czas, w którym dorastaliście, rozwijaliście swoje pasje i tworzyliście historię naszej szkoły.

            Dziękujemy Wam za wspólnie spędzone lata, za uśmiechy, zaangażowanie i obecność w naszej szkolnej społeczności. Jesteśmy dumni z tego, jakimi młodymi ludźmi się staliście.

            Przed Wami nowe szkoły, nowe znajomości i kolejne marzenia do spełnienia. Życzymy Wam odwagi w podejmowaniu wyzwań, wiary we własne możliwości oraz wielu sukcesów i powodów do radości.

            Powodzenia na nowej drodze! Trzymamy za Was mocno kciuki i wierzymy, że jeszcze nieraz usłyszymy o Waszych osiągnięciach!

          • Aktywni Błękitni

            26.06.2026

            Nasze nauczycielki ambasadorkami programu „Aktywni Błękitni”

            Z ogromną radością i dumą informujemy, że Pani Marta Bielińska oraz Pani Ewa Maczuga otrzymały tytuł Ambasadorek Programu „Aktywni Błękitni – Szkoła Przyjazna Wodzie” w roku szkolnym 2025/2026, przyznany przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie.

            To wyjątkowe wyróżnienie jest wyrazem uznania za ich zaangażowanie w realizację programu, inspirowanie dzieci i młodzieży do poznawania, szanowania i ochrony zasobów wodnych oraz promowanie postaw odpowiedzialnych wobec środowiska naturalnego.

            Dzięki pasji, kreatywności i codziennej pracy naszych nauczycielek uczniowie zdobywają wiedzę o znaczeniu wody dla życia, uczą się troski o przyrodę i rozwijają świadomość ekologiczną.

            Serdecznie gratulujemy Pani Marcie i Pani Ewie tego zasłużonego wyróżnienia oraz dziękujemy za nieustanne inspirowanie młodego pokolenia do dbania o naszą planetę.

            #AktywniBłękitni #SzkołaPrzyjaznaWodzie #WodyPolskie #EdukacjaEkologiczna #DumaSzkoły #sp6 #AmbasadorProgramu #ChronimyWodę

          • Naukowe wyzwanie klasy 2a

            26.06.2026

            Co to był za dzień! Na podsumowanie zajęć o słynnym polskim astronomie - Mikołaju Koperniku oraz tematu heliocentryzmu i Układu Słonecznego, jego planet, księżyca Ziemi i wielu, wielu innych, wybraliśmy się do Fromborka. Obejrzeliśmy seans w planetarium pt.:"Niedostępna gwiazdka", wspięliśmy się na wieżę Radziejowskiego, podziwiając panoramę miasta, sięgającą poza drugi brzeg Zalewu Wiślanego. Zwiedziliśmy katedrę, odwiedzając miejsce pochówku Kopernika i wysłuchaliśmy niezwykłego koncertu organowego. Następnie udaliśmy się do kramiku, gdzie mogliśmy zaopatrzyć się w niezbędniki każdej prawdziwej wyprawy: magnesy, breloczki, wisiorki, bransoletki, miecze, topory i oczywiście...nunczako

            Zwiedziliśmy muzeum w dawnym kościele św. Ducha, podziwiając cudny ogród i herbarium. Po obiedzie przeszliśmy pod pomnik słynnego Polaka i udaliśmy się na lody. Wylegiwaliśmy się na leżakach przy tężni i na koniec spędziliśmy super chwile na placu zabaw.

            Czas uplynął nam w mgnieniu oka, bo to był naprawdę udany dzień!

          • Terapia ręki

            26.06.2026

            Zajęcia z terapii ręki już za nami. Na zakończenie paluszki ciężko pracowały - breloczki metodą kumihimo oraz wyklejanie według numerków To były nasze ostatnie zajęcia w tym roku szkolnym.

          • Cichy bohater

            26.06.2026

            Czworo Świetliczaków otrzymało dyplom „Cichego Bohatera”. Wyróżnienie zostało przyznane za zaangażowanie w życie świetlicy, koleżeńską postawę, odpowiedzialność oraz aktywny udział w codziennych działaniach.

            Gratulujemy nagrodzonym i dziękujemy za ich wkład w tworzenie przyjaznej atmosfery w naszej świetlicy!

          • Szachy w szkole

            26.06.2026

            W bieżącym roku szkolnym klasa 3a uczestniczyła w zajęciach szachowych w szkole. Uczniowie zgłębiali tajniki, zasady i taktykę gry w szachy, uczestniczyli także w klasowym mini turnieju szachowym. Na zakończenie zajęć, za swoją aktywność i systematyczność otrzymali nagrody. Oby ten kończący się rok szkolny był początkiem zainteresowania tą królewską grą.

          • Bezpieczeństwo przede wszystkim

            26.06.2026

            Bezpieczne wakacje to nasza wspólna sprawa!

            Za nami niezwykle ważne spotkanie profilaktyczne z funkcjonariuszkami policji, którego głównym tematem było bezpieczeństwo podczas nadchodzącego letniego wypoczynku.

            Kluczowe porady od ekspertów:

            Woda: Kąp się tylko w miejscach strzeżonych przez ratowników.

            Słońce: Noszenie nakrycia głowy i stosowanie filtrów to podstawa.

            Droga: Zawsze zapinaj pasy i przestrzegaj przepisów ruchu drogowego.

            Rower: Kask i elementy odblaskowe ratują życie na drodze.

            Sieć: Nie podawaj obcym swoich danych oraz adresu zamieszkania.

            Zagubienie: W tłumie szukaj pomocy u mundurowych lub dwoń na 112.

            Dom: Przed wyjazdem dokładnie zamknij wszystkie okna i drzwi.

            Dziękujemy policjantkom za cenne wskazówki, życiowe przykłady i cierpliwość w odpowiadaniu na pytania. Dzięki tej wiedzy wkraczamy w okres urlopowy ze spokojem i pełną odpowiedzialnością.

            Życzymy wszystkim udanych, słonecznych, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji!

            Komenda Miejska Policji w Elblągu

            #sp6 #BezpieczneWakacje #Profilaktyka #Policja #Lato2026 #Bezpieczeństwo

          • Wycieczka rowerowa

            26.06.2026

            Trasa nienajprostsza ,ale wiodąca po ścieżkach rowerowych Elbląg – Jelenia Dolina –Jagodnik – Elbląg. Mapkę znajdziecie wśród zdjęć, wszyscy dali radę. Ekipa spisała się super, nawet udało się rozpalić ognisko i upiec kiełbaski oraz pianki marshmallow. Już teraz zapraszamy na kolejny rajd we wrześniu!

          • Kolejne sukcesy taneczne

            26.06.2026

            Janek Zygadłowicz i Lena Stormowska z klasy 7b w Ogólnopolski Turnieju Tańca Sportowego POMOSTY w Elblągu uzyskali następujące wyniki: Junior IIC Standard- 1 miejsce i Junior IID latynoamerykański- 6 miejsce!

          • Turniej tańca

            26.06.2026

            Nasza przepiękna Milenka z klasy VI wzięła dziś udział w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Sportowego ,, POMOSTY'' i zdobyła II miejsce. Pękamy z dumy, życząc Jej kolejnych sukcesów na parkiecie!

          • Babciu, jak to było?

            20.06.2026

            W piątek odbyły się ostatnie zajęcia w ramach innowacji "Babciu, jak to było? - podróż do lat 90. ubiegłego wieku”. Tym razem rozmawialiśmy o motoryzacji i dowiedzieliśmy się, jakie samochody królowały na polskich drogach w latach 90. Wyjątkowym gościem był właściciel Fiata 125p, który przyjechał nim specjalnie na nasze spotkanie. Dzięki temu uczestnicy mogli z bliska obejrzeć kultowy samochód i poznać wiele ciekawostek związanych z jego historią oraz codziennym użytkowaniem. To było bardzo interesujące i pełne wspomnień spotkanie, które pozwoliło nam jeszcze lepiej poczuć klimat minionych lat.

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i wspólnie spędzony czas!

          • Gala taneczna

            20.06.2026

            17 czerwca na deskach Teatru im. Aleksandra Sewruka odbyła się wyjątkowa Gala Taneczna, podczas której wystąpiło ponad 200 tancerzy z Centrum Tańca Cadmans. Wśród uczestników nie zabrakło również dwóch uczennic naszej szkoły, Hani z klasy II a oraz Klaudii z klasy VII b, które z dumą zaprezentowały swoje umiejętności na scenie. Gratulujemy występu i życzymy kolejnych sukcesów oraz niegasnącej pasji do tańca!

            Jesteśmy z Was bardzo dumni!

          • Dzień Sportu

            20.06.2026

            W czwartek na boisku szkolnym odbył się Dzień Sportu! Nie zabrakło sportowych emocji, zdrowej rywalizacji i świetnej zabawy. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w przygotowanych konkurencjach, pokazując swoją sprawność, wytrwałość i ducha fair play.

          • Chwalimy się!

            20.06.2026

            Z ogromną radością i dumą dzielimy się pięknymi słowami uznania, które otrzymała Pani Ma Lena od Regionalnego Centrum Wolontariatu. To wyjątkowe podziękowanie jest dowodem na zaangażowanie, pasję oraz nieoceniony wkład w rozwijanie idei wolontariatu i postaw społecznych wśród młodzieży. Każdego dnia pokazuje, że pomaganie innym ma ogromną wartość, a swoją postawą inspiruje uczniów do działania na rzecz lokalnej społeczności. Serdecznie gratulujemy tego wyróżnienia i dziękujemy za codzienną pracę, serce oraz energię wkładane w edukację i działalność wolontariacką. Jesteśmy dumni, że mamy w naszym gronie tak zaangażowanego nauczyciela!

            Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu

            #sp6 #Wolontariat #Gratulacje #InspirujemyDoPomagania

          • Rozgrywki Brawl Stars

            20.06.2026

            W czwartek odbyły się coroczne rozgrywki w Brawl Stars, gratulujemy zaciętej walki oraz pełnej współpracy w drużynach trzyosobowych. Szczególnie gratulujemy klasie 4 b - Bartłomiejowi Pąk, Kornelii Gliniak, Natanowi Denis - zajęcia I miejsca w konkursie.